Obľúbený Dobrý trh opäť ožije v centre Bratislavy

Dobrý trh na Panenskej ulici
V sobotu sa na bratislavskej Panenskej ulici uskutočnil druhý Dobrý trh. Krásne počasie a príjemná vôňa prilákala na ulicu v Starom Meste tisíce ľudí. V stánkoch našli dizajnové výrobky, knihy i starožitnosti. Kúpiť sa dalo aj niečo pod zub, všade rozvoniavali koláče, palacinky, ale aj klobásky. Trhovníci nezabudli ani na osvieženie v podobe vína či piva. Hlavným cieľom Dobrého trhu je podpora komunitného života a stretávania sa. Podľa starostky Starého Mesta Táni Rosovej je takýto trh jedna z foriem, ako vrátiť život do ulíc. Dobrý trh na Pane Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 29. júna (WEBNOVINY) – V sobotu bude opäť v Bratislave Dobrý trh. Konať sa bude na Panenskej od 10:00 do 16:00.

Aj tentokrát bude môcť verejnosť okúsiť širokú ponuku cudzokrajných jedál, vybrať si zo zaujímavých dizajnérskych výrobkov, kníh, starožitností, bicyklov, bioproduktov či jazykových kurzov.

Program obohatí aj bábkové divadlo, československé šlágre alebo kurzy tanga. Svoje brány otvorí aj Veľký evanjelický kostol na Panenskej, v ktorom zahrá medzinárodne uznávaný organista Ján Vladimír Michalko.

Ako informoval hovorca Starého Mesta Tomáš Halán, novinkou na Dobrom trhu bude hudobná burza na nádvorí Základnej umeleckej školy Miloša Ruppeldta. Tam si návštevníci budú môcť kúpiť, predať alebo vymeniť všetko, čo súvisí s hudbou – od nôt, platní, CD a kníh cez hudobné nástroje až po plagáty.

Obrazom: Dobrý trh na Panenskej ulici

Burzu spestria koncerty žiakov a pedagógov školy. Medzi novinky na Dobrom trhu patrí aj čerstvo otvorená galéria šperku Eggplant na Panenskej, ktorá uvádza výstavu Karola Weisslechnera. Priamo na trhu bude úradovať starostka Starého Mesta Táňa Rosová, ktorá si tam otvorí kanceláriu a bude odpovedať na otázky občanov.

Súčasťou Dobrého trhu je aj program pre deti. Odštartuje ho bubnovačka v záhrade evanjelického kostola, deti uvidia bábkové divadlo JaJa a tešiť sa môžu aj na čítanie pána Mrkvičku v Next Apache. Dobrý trh na Panenskej organizuje občianske združenie Punkt v spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto.

Obrazom: Dobrý trh v Bratislave bol plný smiechu a vône

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom