Obmedzenie pohybu v Madride sa rozšíri na ďalšie štvrte, ľudia nesúhlasia a protestujú

Koronavírus, protest, Madrid
Ľudia protestujúci proti reštrikciám v Madride. Foto: SITA/AP

Zdravotnícke úrady v Madride rozširujú platnosť obmedzení pohybu na ďalších osem štvrtí španielskeho hlavného mesta napriek odporúčaniam vlády, že čiastočné obmedzenia by sa mali uplatniť v celom meste.

Viac ako 850-tisíc obyvateľov 37 oblastí Madridu už má tento týždeň zakázané odísť zo svojich štvrtí, ak na to nemajú opodstatnený dôvod.

Najvyššia miera v Európe

Rozhodnutie regionálnej vlády zvýšiť na 45 počet štvrtí, ktorých sa obmedzenia týkajú, sa dotkne ďalších 160-tisíc ľudí.

Madridská regionálna vláda v piatok uviedla, že oblasti s obmedzeným pohybom sú tie, v ktorých bolo za posledné dva týždne na koronavírus pozitívne testovaných viac ako tisíc zo 100-tisíc obyvateľov.

Ide o najvyššiu mieru výskytu koronavírusu v Európe.

Odporúčajú prísnejšie opatrenia

Španielsky minister zdravotníctva Salvador Illa uviedol, že ústredná vláda odporúča prísnejšie opatrenia, vrátane čiastočného obmedzenia pohybu v celom meste, ktoré by sa týkalo všetkých 3,3 milióna obyvateľov Madridu.

Ľudia žijúci v madridských štvrtiach s obmedzeným pohybom protestujú proti týmto reštrikciám.

Tvrdia, že sú terčom opatrení preto, že sú chudobní a musia do práce dochádzať verejnou dopravou a žiť v husto obývaných oblastiach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Salvador Illa