Obranca Andrej Meszároš mení NHL za mrazivú Sibír

Vizitky slovenských hokejistov
ANDREJ MESZÁROŠ (obranca), dátum a miesto narodenia: 13. októbra 1985 v Považskej Bystrici, klub 2014/2015: Buffalo Sabres (USA/NHL), štarty v reprezentácii/góly: 37/0 Foto: SITA/AP

NOVOSIBIRSK 30. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenský obranca Andrej Meszároš si už našiel klub, v ktorom bude pôsobiť v sezóne 2015/2016. Tridsaťročný bek sa dohodol na spolupráci s účastníkom Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Sibir Novosibirsk.

„Andrej sa s vedením klubu dohodol na zmluve na jeden rok. Boli aj iné možnosti z KHL, niečo sme mali aj vo Švajčiarsku a určité kontakty prebehli aj s klubmi českej extraligy. Andrej ale dal jasne najavo, že by rád odišiel do ruskej ligy. Ponuka z Novosibirska bola veľmi konkrétna a Andreja zaujala. Pomohla tomu aj skutočnosť, že v tíme nedávno predčasne skončil Vladimír Roth a vedenie klubu zháňalo iného kvalitného obrancu,“ povedal Meszárošov agent Vladimír Vůjtek ml. pre portál hokej.cz.

Obranca Meszároš sa po desiatich sezónach v kanadsko-americkej profilige v lete usiloval o zmluvu v tíme Colorado Avalanche. Pravdepodobne aj vinou zranenia neuspel a hľadal iné možnosti. Rodák z Považskej Bystrice hral naposledy za Buffalo, predtým aj za Boston, Philadelphiu, Tampu Bay a Ottawu.

Andrej Meszároš odcestuje do Ruska po udelení potrebných víz. „Keď to vyjde, Andrej by mohol odletieť v utorok. Budúci týždeň je reprezentačná prestávka a bude mať priestor, aby sa zoznámil s trénermi a spoluhráčmi. Aby sa v novom prostredí rýchlo adaptoval,“ pokračoval agent slovenského obrancu.

Skúsený bek sa zo septembrového kempu tímu NHL Colorado Avalanche vrátil so zdravotnými problémami. „To už je dávno vyliečené. Je v plnej príprave, chodil trénovať dvakrát denne. Na nové pôsobisko sa veľmi teší,“ doplnil Vůjtek ml.

Andrej Meszároš bude v tíme Sibir Novosibirsk piatym legionárom, pôsobia tam aj Česi Alexander Salák, Tomáš Vincour a Švédi Calle Ridderwall s Davidom Ullströmom. V minulosti v Novosibirsku hralo sedem Slovákov – Kristián Kudroč, Ivan Čiernik, Július Hudáček, Miroslav Kováčik, Rastislav Pavlikovský, Róbert Tomík a Erik Weissmann.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander SalákAndrej MeszárošIvan ČiernikJúlius HudáčekKristián KudročRastislav PavlikovskýVladimír Vůjtek
Firmy a inštitúcie Sibir Novosibirsk