Obranca Milan Jurčina sa nevráti do NHL, bude hrať v Európe

Milan Jurčina
Milan Jurčina (27) Foto: SITA/AP

RAUMA 31. januára (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový obranca Milan Jurčina dohrá sezónu vo fínskom tíme Lukko Rauma.

Dvadsaťdeväťročný rodák z Liptovského Mikuláša sa v tejto sezóne už nevráti do zámorskej NHL a nebude pôsobiť ani v Kontinentálnej hokejovej lige. Jurčina začal sezónu v českej extralige v Chomutove.

Od začiatku kalendárneho roka 2013 však nehral v žiadnom tíme, trénoval a čakal na vývoj situácie v zámorí. „Rokoval som s nejakými klubmi, ale keďže sa to naťahovalo, rozhodol som sa, že nebudem už čakať a budem hrať v Európe. Mal som viacero ponúk z rôznych líg a vybral som si napokon fínske Lukko Rauma,“ uviedol pre web pluska.sk Jurčina.

Skúsený obranca rokoval aj s bratislavským Slovanom. Do kádra slovenského účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy však napokon nepríde. „Rokovali sme, ale napokon sa v Slovane rozhodli, že nebudú už zasahovať do zloženia kádra, tak z prestupu zišlo,“ pokračoval pre Pluska.sk Jurčina.

Účastník zimných olympijských hier 2006 a 2010 hral v zámorí od roku 2000. Najskôr pôsobil v juniorskej QMJHL, neskôr sa cez AHL dostal do prvého tímu Bostonu. V NHL si obliekal aj dresy Washingtonu, Columbusu a naposledy New York Islanders.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Jurčina