Obranca Slavie Kúdela sa voči tvrdému trestu odvolal, žiada ústne pojednávanie na UEFA

Ondřej Kúdela
Obranca Slavie Ondřej Kúdela dostal počas zápasu medzi Glasgow Rangers a Slaviou Praha žltú kartu. Foto: SITA/AP

Očakávané sa stalo skutočnosťou. Obranca Slavie Praha Ondřej Kúdela sa odvolal voči desaťzápasovému trestu od Európskej futbalovej únie (UEFA) za rasistické poznámky na adresu protihráča Glena Kamaru vo vyhrotenom závere osemfinálovej odvety Európskej ligy v Glasgowe.

Slavia nad škótskym súperom vyhrala 2:0 a postúpila do štvrťfinále EL, kde neskôr nestačila na londýnsky Arsenal.

Kúdela bude žiadať ústne pojednávanie

Podľa advokátskej kancelárie Urban & Hejduk, ktorá zastupuje Kúdelu, 34-ročný český reprezentant bude na odvolacej komisii UEFA žiadať o ústne pojednávanie.

„Verdikt disciplinárky UEFA nesprevádzalo zdôvodnenie, na akom základe k nemu dospeli zástupcovia futbalového tribunálu,“ informoval web sport.cz.

Za fyzické napadnutie iba „nútené voľno“

Kúdelov trest sa vzťahuje aj na zápasy českej futbalovej reprezentácie a jeho vinou bude chýbať na tohtoročných majstrovstvách Európy.

Na druhej strane Kamara, ktorý sa narodil vo fínskom Tampere v rodine zo Sierra Leone, dostal za fyzické napadnutie českého hráča v útrobách štadióna iba trojzápasové „nútené voľno“ a len v klubových súťažiach pod hlavičkou UEFA.

Kamarov právnik žiada prísnejší trest

Skúsený futbalista „zošívaných“ už krátko po zápase priznal, že Kamaru na ihrisku skutočne urazil, ale opakovane odmietol rasizmus. Tvrdil, že ho nazval „zasraným chlapíkom“, a nie „zasranou opicou“, ako argumentoval jeho súper.

Kamarov právnik Aamer Anwara spochybňuje aj súčasný trest pre Kúdelu a žiada pre neho zastavenie činnosti na jeden rok a tiež pojednávanie na škótskom súde. V takom prípade sa dožaduje vysokého finančného trestu pre českého stopéra, resp. jeho polročné väzobné stíhanie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Glen KamaraOndřej Kúdela
Firmy a inštitúcie SK Slavia PrahaUEFA Európska futbalová únia