Obrancovia Jurčina so Sekerom posilnia reprezentačný výber

Andrej sekera
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. apríla (WEBNOVINY) – Obrancovia Milan Jurčina z New York Islanders a Andrej Sekera z Buffalo Sabres by mali byť prvými posilami slovenskej hokejovej reprezentácie z hráčov pôsobiacich v NHL v príprave na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia od 4. do 20. mája v Helsinkách a Štokholme.

Okrem nich by sa pred šampionátom mohol do prípravy zapojiť aj útočník Tomáš Tatar, ktorý hrá momentálne na farme Detroitu v Grand Rapids.

Jurčina a Sekera by sa k nám mali pridať už na budúci týždeň na ďalšom sústredení v Bratislave. Myslím si, že Tomáš Tatar sa k nám pripojí počas posledného týždňa záverečnej prípravy na svetový šampionát. Dali sme aj žiadosť do Tampy Bay na uvoľnenie Richarda Pánika, ale keďže Norfolk bude hrať play-off AHL, neuvoľnia ho a prišla nám zamietavá odpoveď,“ povedal v rozhovore pre športové spravodajstvo Rádia Slovensko reprezentačný tréner Vladimír Vůjtek.

Kormidelník národného tímu SR bude pozorne sledovať aj vývoj v sériách play-off zámorskej NHL. V hre je momentálne sedem Slovákov, minimálne jeden si zahrá aj v druhom kole, keďže proti sebe nastúpia Jaroslav Halák zo St. Louis a Michal Handzuš zo San Jose. „Múdrejší budeme po prvom kole, o hráčov z NHL máme záujem. Ak postúpia do druhého kola, potom budeme zvažovať, či na nich budeme čakať. Zo súčasného tímu, ktorý začal sústredenie v Bratislave, by sa na šampionáte mohlo predstaviť možno 70 % hráčov. Dnes je to však ťažko takto povedať, keďže môžu prísť ešte zranenia, niektorých hráčov zasa nemusia uvoľniť kluby,“ doplnil Vůjtek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej SekeraJaroslav HalákMichal HandzušMilan JurčinaTomáš TatarVladimír Vůjtek
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia