Obrancu Milana Jurčinu potešila pozvánka do reprezentácie

Milan Jurčina
Milan Jurčina Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) – Skúsený slovenský hokejový obranca Milan Jurčina sa v stredu pripojil k reprezentačnému výberu, ktorý sa pripravuje na blížiace sa majstrovstvá sveta v Helsinkách a Štokholme (3. – 19. mája).

Opora defenzívy štvrtého tímu fínskej najvyššej súťaže Lukko Rauma nad pozvánkou od trénera Vladimíra Vůjteka dlho nerozmýšľal. „Keď sme v Raume v piatok skončili, hneď som mal telefonát od trénerov, ktorí sa ma pýtali, či som ochotný prísť. Ja som sa, samozrejme, veľmi potešil a už som tu,“ vravel Milan Jurčina po prvom spoločnom tréningu s reprezentačnými spoluhráčmi.

„Dnes som trénoval s Reném Vydareným, ale či to tak aj ostane, je na tréneroch,“ nevedel 195 cm vysoký a 106 kg vážiaci obranca, kam sa ho kormidelníci budú snažiť zaradiť.

Dvadsaťdeväťročný rodák z Liptovského Mikuláša má za sebou tri štarty na MS. Vlani ho tesne pred začiatkom šampionátu vyradilo z nominácie nepríjemné zranenie ramena v prípravnom dueli s Českom.

Práve proti Čechom by mal zažiť svoj návrat do dresu s dvojkrížom na trojvrší. „Ja vôbec nemyslím na ten posledný zápas. Stáva sa to, patrí to k športu. Poverčivý však určite nie som,“ zasmial sa Milan Jurčina pri otázke, či nebude mať niekde v podvedomí, čo ho pred rokom obralo o striebornú medailu. „Česi majú výborný tím. Je tam veľa hráčov z KHL, určite nás veľmi dobre preveria. Aspoň uvidíme, kde momentálne sme a na čom budeme musieť ešte za tie dva týždne do majstrovstiev popracovať,“ dodal skúsený zadák.

Milan Jurčina
Foto: SITA/Marián Peiger

Odhadnúť, aké môžu byť ciele stále sa tvoriaceho kolektívu, zatiaľ nedokáže. „Je tu veľa hráčov z vlaňajšieho kádra, tí už vedia, do čoho idú, čo bude treba urobiť, aby sme opäť dosiahli úspech. Predpokladám, že nováčikovia rýchlo pochopia, o čo ide. Bude to však na nich,“ reálne sa pozerá na zloženie mužstva.

„Hrať v reprezentácii je niečo úplne iné ako v klube. Tu sa bude hrať na tri alebo štyri obranné dvojice, v klube sú zápasy, v ktorých to v defenzíve zvládame vo štvorici. Každý bude mať približne rovnaký čas na ľade. Keď sa dostanem na ľad, budem chcieť urobiť všetko, čo bude potrebné. Viem, čo sa odo mňa čaká. Budem sa snažiť na ľade plniť úlohy od trénerov,“ uzavrel Milan Jurčina.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Jurčina
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia