Obrazom: A je po Pohode, Björk festival ohúril

Pohoda sa skončila. Foto: SITA/Robert Tappert

TRENČÍN 12. júla (WEBNOVINY) – Už 19. ročník multižánrového festivalu Bažant Pohoda patrí minulosti. Podujatie, ktoré sa konalo od štvrtka na letisku v Trenčíne, ukončila v nedeľu dopoludnia ekumenická bohoslužba.

Vystúpili počas nej Daniel Pastirčák, Anka Polcková, Juraj Jordan Doval, ďalej aj Juraj Kušnierik či hudobní hostia. Špeciálnym prekvapením bol Karel Schwarzenberg, ktorý spolu s ďalšími ľuďmi rozdával prítomným kúsky chleba a rozprával tiež o solidarite.

Hodiny skvelej hudby

V areáli, ktorý prešiel oproti predchádzajúcemu ročníku niekoľkými zmenami, stáli Bažant stage, Orange stage, Red Bull Tour Bus, Space Aréna SLSP, Budiš stage, Európa stage, Nay Tanečný Dom, Visegrad Club, Optimistan Nadácie Orange, Bažant kinematograf, Literárny stan Martinus.sk, Orange Roller Disco, Radio (active zone)_FM či stan .týždeň.

Obrazom: Bažant Pohoda 2015

Počas troch dní vystúpili interpreti ako Björk, Die Antwoord, FFS (Franz Ferdinand & Sparks), Manu Chao La Ventura, Einstürzende Neubauten, Lola Marsh, Les Ambassadeurs, Omar Souleyman, A-Trak, Roni Size Reprazent, CocoRosie, Kaytranada, Young Fathers, Tom Vek, Chiki liki tu-a, Billy Barman, Le Payaco, Turbowolf, Seward, Fufanu, Para, Korben Dallas Symphony, Bez ladu a skladu a množstvo ďalších. Okrem Charlotte OC vystúpili napokon všetci potvrdení umelci.

Pre Kaščáka to bol najlepší ročník

Program ponúkal aj divadlá, poéziu, workshopy, kreatívnu zónu a množstvo voľnočasových aktivít. K dispozícii boli aj kolotoč alebo bungee jumping. Organizátori už tradične pripravili aj rozsiahly Family Park. V areáli tiež premával vláčik.

Podľa organizátora Pohody Michala Kaščáka, ktorý sa počas festivalu niekoľkokrát predstavil aj ako spevák, a to napríklad so svojou kapelou Bez ladu a skladu, či ako hosť skupín Para alebo Le Payaco, išlo o najúspešnejší ročník podujatia. „Toto bol náš určite najlepší a najúspešnejší ročník. Festival sme v podstate vypredali, pretože vstupeniek ostalo naozaj len zopár,“ vyjadril sa.

Usporiadateľský tím si pochvaľoval aj počasie, ktoré bolo prevažne slnečné a „pre letný festival ideálne“. Na nedeľnom vítaní slnka, počas ktorého zahrali Sendreiovci, zaznamenali rekordnú účasť.

Bažant Pohoda 2015
Foto: SITA/Robert Tappert

Pohoda doslova ohúrila aj Björk

Kaščáka potešili aj pozitívne odozvy od umelcov či ich zástupcov, ktorí boli spokojní so starostlivosťou o interpretov a tiež s programom festivalu. O pekný zážitok sa postarala aj spomínaná 49-ročná Björk, ktorá zotrvala v areáli do noci a zabávala sa v backstagei. „Videl som na okraji pódia tancovať Björk a jej tím mi povedal, že je to niečo výnimočné. Keď dostanete pochvalu od takéhoto interpreta, je to fantastický pocit. Znamená to, že sa tu cítila dobre, bezpečne a nechcela odísť,“ prezradil organizátor a dodal, že pred koncertom uznávanej islandskej speváčky v podstate naplnili kapacitu areálu, ktorá bola 30-tisíc ľudí.

Na jubilejný 20. ročník Pohody už predali štyritisíc vstupeniek, pričom Kaščák by rád v roku 2016 usporiadal aj klubovú verziu festivalu. Koho na Pohodu pozve, však podľa vlastných slov zatiaľ nevie, i keď už má nejaké tipy. Rád by opäť privítal napríklad Tricot či Ibeyi. Poslednej menovanej skupine predpovedal počas tlačovej konferencie spolu so spomínanou formáciou Lola Marsh úspešnú kariéru. „Ibeyi predpovedám obrovskú budúcnosť. Myslím si, že raz budeme spomínať na to, že tu hrali v stane s kapacitou tisíc ľudí, ako na niečo úplne absurdné. To platí aj pre formáciu Lola Marsh a myslím si, že sme zachytili niekoľko interpretov v ich začiatkoch a čaká ich veľmi, veľmi silná budúcnosť,“ uzavrel Michal Kaščák.

Bažant Pohoda 2015
Foto: SITA/Robert Tappert

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Billy BarmanKarel SchwarzenbergMichal Kaščák