Obrazom: Barcelona vo finále Ligy majstrov zdolala Juventus

Finále Ligy majstrov: Juventus Turín - FC Barcelona
Lionel Messi s víťaznou trofejou po finálovom zápase Ligy majstrov, v ktorom Barcelona na Olympijskom štadióne v Berlíne porazila Juventus Turín. Berlín, 6. jún 2015. Foto: SITA/AP

BERLÍN 7. júna (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom finále Ligy majstrov nad Juventusom Turín 3:1.

Skóre kvalitného a dramatického zápasu na Olympijskom štadióne v Berlíne otvoril v 4. minúte chorvátsky stredopoliar Barcelony Ivan Rakitič, o vyrovnanie sa postaral v 55. minúte útočník Juventusu Álvaro Morata.

O všetkom rozhodla strela Uruguajčana Luisa Suáreza zo 68. minúty po akcii a vyrazenej strele Lionela Messiho. V siedmej minúte nadstaveného času zvýraznil zaslúžený triumf „blaugranas“ do odkrytej turínskej obrany Brazílčan Neymar.

Zverenci trénera Luisa Enriqueho skompletizovali vo vrcholiacej sezóne tzv. treble, čiže dosiahli celkové triumfy v domácej ligovej súťaži, Španielskom kráľovskom pohári aj Lige šampiónov. Katalánsky veľkoklub získal najprestížnejšiu európsku klubovú trofej piatykrát v histórii – predtým sa mu to podarilo v rokoch 1992, 2006, 2009 a 2011. Hráči Juventusu v ôsmom finále LM, resp. predtým EPM šiestykrát neuspeli. Toľko neúspešných finálových účastí nemá žiadny ďalší klub.

Obrazom: Finále Ligy majstrov