Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zmodernizovaná hala na údržbu autobusov vo vozovni Jurajov dvor počas brífing Dopravného podniku Bratislava (DPB) spojeného s prehliadkou zmodernizovanej vozovne Jurajov dvor. Bratislava, 2. september 2015. Foto: SITA/Marko Erd
2. septembra 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(1)

Obrazom: Bratislavské vozovne sa dočkali modernizácie

BRATISLAVA 2. septembra (WEBNOVINY) – Dopravný podnik Bratislava (DPB) ukončil prvú etapu modernizácie vozovní na Hroboňovej a v Jurajovom dvore. Vynovené sú priestory trolejbusového depa na Hroboňovej a priestory pre ľahkú údržbu trolejbusov a električiek i hala pre opravu autobusov vo vozovni Jurajov dvor.

Modernizácia oboch vozovní stála takmer 12,6 milióna eur bez DPH a hradená je z eurofondov. Prerobené vozovne by mohli byť sprevádzkované začiatkom októbra. Na brífingu vo vozovni Jurajov dvor o tom informoval predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Ľubomír Belfi.

Obrazom: Obnova vozovne Jurajov dvor

Vynovili aj depo na Hroboňovej ulici

Vo vozovniach sa pracovalo od januára tohto roka a dopravnému podniku sa podarilo za ten čas zmodernizovať vo vozovniach 8600 metrov štvorcových plochy. Práce v Jurajovom dvore stáli podľa Belfiho približne 10 miliónov eur. Vo vynovenej vozovni pribudol napríklad podúrovňový sústruh pre rýchlejšiu a komfortnejšiu opravu električiek či nové umyvárne, zdviháky i žeriavy.

Ďalšie dva milióny eur dopravný podnik investoval do vynovenia depa na Hroboňovej ulici. V depe vymenili vozovky, namontovali 32 nových brán, pribudli nové montážne priestory a vybudovali tu aj protihlukovú stenu. Ako dodal Belfi, modernizácia vozovní je jednou z podmienok pre čerpanie eurofondov na nákup nových električiek a trolejbusov.

Obnova vozovne Jurajov dvor
Detail prístroja na kontrolu kolies električiek počas brífingu Dopravného podniku Bratislava (DPB) spojeného s prehliadkou zmodernizovanej vozovne Jurajov dvor. Bratislava, 2. september 2015.Foto: SITA/Marko Erd

V modernizácii chcú pokračovať

Touto modernizáciou sa však opravy vo vozovniach neskončili, DPB chce pokračovať ešte ďalšími etapami. “Druhá etapa je už rozpracovaná, ak všetko dobre pôjde, mohla by byť zrealizovaná v prvom polroku budúceho roku. Tretia následne po nej, ale tam treba ešte dotiahnuť niektoré veci,” priblížil Belfi. V druhej etape plánuje dopravný podnik zmodernizovať odstavné plochy či skúšobnú halu pre električky a v tretej etape by mala prísť na rad hala pre ťažkú údržbu trolejbusov.

Na druhú časť modernizácie už DPB vyhlásil aj verejnú súťaž na vypracovanie dokumentácie realizácie stavby a uskutočnenie prác vrátane dodania technologických zariadení. Predpokladá na to vynaložiť za jeden rok predbežne vyše 8 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 9,6 milióna eur vrátane dane. Ide pritom už o druhú súťaž na pokračovanie modernizácie, tú prvú, vyhlásenú v januári, DPB musel zrušiť. Dôvodom boli zmenené podmienky pri obstarávaní.

Zákazka mala byť financovaná aj s využitím peňazí EÚ v rámci Operačného programu Doprava 2007 – 2013 (OPD) cez prioritnú os Infraštruktúra integrovaných dopravných systémov. Ministerstvo dopravy ako riadiaci orgán OPD oznámilo, že v uvedenej prioritnej osi už nie je dostatok disponibilných finančných prostriedkov a preto bol DPB nútený použitý postup zadávania zákazky zrušiť. Predpokladaná cena vtedy bola 7,3 mil. eur bez dane (s daňou 8,8 miliónov eur), práce boli plánované na sedem mesiacov.

Obnova vozovne Jurajov dvor
Brífing Dopravného podniku Bratislava (DPB) spojený s prehliadkou zmodernizovanej vozovne Jurajov dvor. Bratislava, 2. september 2015.Foto: SITA/Marko Erd

Odporúčané články

V zaparkovanom aute v Bratislave objavili mŕtveho muža Bratislavu čakajú obmedzenia, vyhnite sa tunelu Sitina

Témy

Diskusia

Lojzík Na našich mienkotvorných médiách je obdivuhodné, že čím je situácia v Európe viac vyhrotená inváziou kolonistov z Blízkeho Východu a Afriky, tým viac prinášajú správy, ako ich nadšení "európania" vítajú a otvárajú im náruč. Naše masmédiá nás zradili a slúžia...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Autolike.sk

Dámskajazda

DRAN.sk

NAJKY.sk

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

Podnikam.sk

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...