Obrazom: Chicago otočilo zápas, oslavuje prvú finálovú výhru

Hokejisti Chicaga vykročili za Stanleyho Cupom víťazne
Hráči Chicaga oslavujú víťazstvo nad Tampa Bay počas prvého finálového zápasu Stanleyho pohára. Tampa, 4. júna 2015. Foto: SITA/AP

TAMPA 4. júna (WEBNOVINY) – Hokejisti Chicaga Blackhawks vstúpili do boja o Stanleyho pohár víťazstvom 2:1 nad Tampou Bay, keď sa im podarilo predviesť skvelý obrat. O výsledku rozhodli v rozpätí 118 sekúnd v závere tretej tretiny.

Tampa bola od začiatku aktívnejšia a skóre otvoril v 5. minúte hráč domácich Alex Killorn. Blackhawks sa snažili o vyrovnanie a napokon sa ho aj dočkali, Keith našiel na ľavom kruhu Teräväinena, ktorý sa presadil strelou zápästím a vyrovnal na 1:1.

Obrazom: Hokejisti Chicaga vykročili za Stanleyho pohárom víťazne

Hráčov Tampy gól zaskočil a začali robiť chyby. To využil Antoine Vermette, ktorý v 56. minúte strelil víťazný gól. Na výsledku už potom nič nezmenila ani záverečná power-play Lightning.