Obrazom: Druhý večer džezákov priniesol pestrú dramaturgiu

The Super Trio HBC
Bubeník Dennis Chambers počas vystúpenia formácie The Super Trio HBC počas druhého dňa 39. ročníka festivalu Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľna 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) – Organizátori 39. ročníka Bratislavských Jazzových Dní vsadili pri zostavovaní programu druhého večera na pestrosť dramaturgie.

V úvode podujatia pokrstila formácia vedená slovenským saxofonistom Nikolajom Nikitinom nový album Music for Boys and Girls Vol.1. Vystúpenie podporil aj trubkár Michael “Patches“ Stewart, ktorý spolu s Nikitinom predviedol pestré emotívne melódie.

Po koncerte v krátkosti predstavili novú štúdiovku aj slovenský džezmen Peter Lipa a herec Milan Lasica. Novinku s názvom Návšteva po rokoch následne podpisovali na chodbe bratislavskej Incheby.

Na B stagei vystúpilo ako prvé slovenské trio Hangsome, ktorého členovia priniesli pozitívne naladené a citlivo odohraté a odspievané piesne. Na záver potešili ľudí coverom skladby Norwegian Wood od The Beatles.

Obrazom: Druhý deň džezákov

Guillaume Perret & The Electric Epic
Saxafonista Guillaume Perret počas vystúpenia s formáciou Guillaume Perret & The Electric Epic počas druhého dňa 39. ročníka festivalu Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľna 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Živelná energia z Francúzska

Francúzska formácia Guillaume Perret & The Electric Epic priniesla svojím vystúpením na pódium živelnú a bezprostrednú energiu.

Saxofonista Guillaume Perret striedal rôzne zvukové efekty a spolu s gitaristom, bubeníkom a basgitaristom predviedol strhujúce vystúpenie, pri ktorom mal nejeden fanúšik či fanúšička otvorené ústa.

Francúzi potvrdili koncertom v bratislavskej Inchebe, že prostredníctvom hudby, z ktorej sršala rokenrolová energia kombinovaná so psychedéliou, podávajú ruku budúcnosti.

Bilalov spev postavil milovníkov hudby na nohy

Acoustic Travellers
Americký spevák Bilal (v popredí) z Acoustic Travellers počas vystúpenia v rámci druhého dňa 39. ročníka festivalu Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľna 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Talentovaní Rakúšania Acoustic Travellers odohrali príjemný koncert s nádychom exotických rytmov. Očakávané vystúpenie excentrického speváka Bilala rovnako ako v prípade spomínanej formácie Guillaume Perret & The Electric Epic presahovalo mimo klasický džez.

Bilal spolu s kapelou predviedol piesne postavené na r’n’b so silnými prvkami soulu a funku. Jeho oduševnený vokálny a pódiový prejav postavil návštevníkov a návštevníčky na nohy a hudobníci sa tešili z ich potlesku aj počas skladieb.

Ľudia tancovali aj pod menším, ale rovnako dobre ozvučeným B pódiom, kde svoje nadanie predviedlo aj zoskupenie Chicago Blues Connection. Zostavu, ktorú tvorili traja slovenskí a dvaja americkí muzikanti, charakterizoval očividný vplyv bluesu, čo dokázali predovšetkým dokonalou prerábkou skladby Old Love od Erica Claptona. Diváci a diváčky tak mali možnosť počuť výborné gitarové sólo Romana Mečiara a sólo prešovského saxofonistu Mária Garberu.

Záver patril fanúšikom a fanúšičkám elektrickej gitary. Formácia HBC The Super Trio v zložení Scott Henderson, Jeff Berlin a Dennis Chambers si udržiavala pozornosť bravúrne zvládnutou hráčskou technikou.

Nedeľný program Bratislavských Jazzových Dní :

A stage :

18:00 – Amadina

19:30 – S. Bartus & JazzBrothers feat. A. Farao

20:45 – Chris Potter Underground

22:25 – The Brand New Heavies

B stage:

18:55 – Personal Highway

20:15 – Maringotka

21:45 – Dainius Pulauskas Group

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan LasicaPeter Lipa