Obrazom: Haltern sa lúči s obeťami havárie Airbusu v Alpách

Obrazom: Študenti zo zrúteného airbusu sa vrátili domov
Na letisku vo francúzskom Marseille naložili pozostatky 42 nemeckých študentov a dvoch učiteliek, aby ich lietadlo spoločnosti Lufthansa dopravilo do Düsseldorfu. (Marseille, Francúzsko, 9. júna 2015) Foto: SITA/AP

DÜSSELDORF 10. júna (WEBNOVINY) – Rakvy s pozostatkami 15 zo 16 stredoškolákov, ktorí zahynuli pri marcovej havárii lietadla Germanwings vo francúzskych Alpách, majú v stredu previezť z Düsseldorfu do mesta Haltern, odkiaľ pochádzali a kde sa s nimi budú môcť rozlúčiť príbuzní a spolužiaci.

Obrazom: Pozostatky nemeckých obetí z pádu airbusu priviezli do Düsseldorfu

Výmenný pobyt im bol osudný

Kolóna pohrebných vozov sa môže vydať na cestu po tom, ako letecká spoločnosť Lufthansa počas uplynulej noci dopravila do Düsseldorfu telá 44 Nemcov, ktorí boli medzi 150 osobami na palube havarovaného airbusu.

Rodičom a ďalším rodinným príslušníkom študentov umožnili prístup k rakvám ešte pred odjazdom do Halternu. Spolu s miestnymi gymnazistami zahynuli aj dve učiteľky, ktoré ich počas výmenného pobytu v Španielsku sprevádzali. Prvé pohreby v Halterne sa majú konať v piatok.

Na palube airbusu zahynulo 150 ľudí

Lietadlo nemeckých nízkonákladových aerolínií Germanwings 24. marca narazilo do vysokohorského úbočia na juhovýchode Francúzska. Na palube stroja Airbus A320 smerujúceho z Barcelony do Düsseldorfu bolo 144 cestujúcich a šesť členov posádky, z ktorých nehodu nikto neprežil.

Obrazom: Airbus sa zrútil vo francúzskych Alpách

Francúzska prokuratúra na základe obsahu letových záznamníkov vyjadrila presvedčenie, že druhý pilot počas letu vymkol kolegu mimo pilotnej kabíny a s lietadlom niekoľko minút úmyselne klesal, až kým nenarazilo do zeme.

Prokuratúra v Düsseldorfe, kde 27-ročný Andreas Lubitz žil, potvrdila, že v minulosti prejavoval samovražedné sklony.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andreas Lubitz
Firmy a inštitúcie GermanwingsLufthansa