Obrazom: Haváriu lietadla v Houstone neprežili traja ľudia

Haváriu malého lietadla v Houstone neprežili traja členovia posádky
Lietadlo sa zrútilo na parkovisko pri železiarstve v blízkosti medzinárodného letiska v juhovýchodnej časti mesta. Stroj nezachytil budovu a náraz nespôsobil rozsiahly požiar. Houston, 9. jún 2016. Foto: (Mark Mulligan/Houston Chronicle via AP

HOUSTON 10. júna (WebNoviny.sk) – Malé lietadlo narazilo vo štvrtok do auta stojaceho na parkovisku v blízkosti letiska v meste Houston v americkom štáte Texas. Pri nehode zahynuli všetci traja členovia posádky stroja. S odvolaním sa na hasičov o tom v noci nadnes informovala agentúra AP.

Hovorca mestského hasičského zboru Jay Evans potvrdil, že lietadlo sa zrútilo na parkovisko pri železiarstve v blízkosti medzinárodného letiska v juhovýchodnej časti mesta krátko popoludní miestneho času. V zaparkovanom aute nikto nesedel a všetky tri obete sú pasažiermi lietadla.

Obrazom: Havária malého lietadla v Houstone

Stroj nezachytil budovu a náraz nespôsobil rozsiahly požiar, potvrdil veliteľ hasičov Ruy Lozano. Pri incidente sa nikto ďalší nezranil. Hovorca Federálneho úradu pre letectvo Lynn Lunsford uviedol, že lietadlo sa pokúšalo pristáť na letisku v Houstone. Príčina havárie jednomotorového lietadla typu Cirrus SR-22 nie je bezprostredne známa a jej okolnosti budú predmetom vyšetrovania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom