Obrazom: 'Kanárici' a Nemci postúpili do semifinále MS

Piatkové štvrťfinálové zápasy na MS v Brazílii
Fanúšička Brazílie počas piatkového štvrťfinálového zápasu na svetovom šampionáte. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 5. júla (WEBNOVINY) – Na jubilejných XX. majstrovstvách sveta vo futbale sa v piatok rozhodlo o prvých dvoch semifinalistoch.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

Nemci porazili Francúzov 1:0, keď o ich víťazstve rozhodol v 13. minúte Mats Hummels. Stopér Borussie Dortmund sa presadil hlavičkou po priamom kope Toniho Kroosa. „Nationalelf“ postúpila do semifinále svetového šampionátu štvrtýkrát po sebe. Predtým Nemci v Juhoafrickej republike 2010 a doma v roku 2006 získali bronzové medaily a na MS v Kórejskej republike a Japonsku 2002 stroskotali až vo finále na Brazílčanoch. Navyše na ME 2012 boli tiež v semifinále.

Obrazom: Piatkové štvrťfinálové zápasy na MS v Brazílii

Trojnásobní majstri sveta Nemci sa v semifinále stretnú s domácimi „kanárikmi“, ktorí v ďalšom piatkovom štvrťfinálovom zápase tesne porazili Kolumbiu 2:1.

O jediný gól prvého polčasu sa postaral už v 7. minúte obranca Brazílie Thiago Silva. Po zmene strán pridal v 68. minúte druhý gól „kanárikov“ z priameho kopu David Luiz, ale onedlo znížil James Rodríguez z pokutového kopu. V dramatickom a nervóznom závere na štadióne Castelao už aktívni Kolumbijčania nevyrovnali. Juhoamerické derby vo Fortaleze nedohral Neymar, ktorého testne pred koncom zápasu odniesli z ihriska na nosidlách.

Brazílčania si pripíšu jedenástu účasť v najlepšej štvorke MS vo futbale, prvú po 12 rokoch, keď sa v Japonsku a Kórejskej republike stali piaty raz majstrami sveta.