Obrazom: Kuviky, ktoré milujú fotenie, rozkošne zapózovali

Kuviky, ktoré radi pózujú
Zívanie © Yves Adams Foto: mymodernmet.com

BRATISLAVA 16. január (WEBNOVINY) – Fotografovanie je záľuba, ktorá sa teší výraznej popularite už stovky rokov. V dobe moderných technológií, keď môže byť fotografom prakticky ktokoľvek, je ťažké priniesť niečo nové. No každý dobrý fotograf by to mal dokázať.

Presne to spravil, okrem iných, aj Belgičan Yves Adams, ktorý sa vôbec netají obdivovaním drobných rozkošných stvorení – kuvikov kráľovských. „Malé sovy sú roztomilé!“ priznáva sa vášnivý milovník prírody a dodáva: „Rozosmejú vás čímkoľvek, čo spravia! Ale keď začnú zívať, moje srdce sa roztápa!“

Kuviky, ktoré radi pózujú
Foto: mymodernmet.com

Zívajúcu sovičku zachytil aj na autorskej snímke, ktorá zobrazuje divo žijúce zviera v unikátnej póze. „Toto je pravdepodobne samček, ktorý bol skrátka znudený, zatiaľ čo samička sedela v hniezde na vajíčkach,“ dodáva s úsmevom.

Obrazom: Kuviky milujú fotenie, rozkošne zapózovali profíkom

„Rozprávkových“ kuvikov kráľovských pochopiteľne nefotil iba Yves Adams. Skúsenosť s portrétovaním týchto srdce roztápajúcich sovičiek má aj fotografka divokej prírody Debbie Tubridy, ktorej sa takisto podarilo zachytiť niekoľko grandióznych momentov. „Neexistuje nič tak fascinujúce ako pozorovať miestnych kuvikov kráľovských viac ako týždne či dokonca mesiace,“ podelila sa so svojimi dojmami z fotografovania.

A že malé kuviky sú skutočne fotogenickým a veľmi vďačným objektom, dokazuje aj séria fotografií od rôznych profesionálov, ktoré v momente vyčarujú úsmev na perách. Preniknite aj vy do sveta sovičiek, ktoré sa rady predvádzajú pred objektívmi nadšencov.

Kuviky, ktoré radi pózujú
Foto: mymodernmet.com

Zdroj: www.mymodernmet.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom