Obrazom: La Furia Roja premenila Madrid na veľkú party

Príchod španielskych futbalistov do Madridu
Španielski fanúšikovia vítajú svojich futbalových hrdinov po návrate z XIV: majstrovstiev Európy vo futbale v Poľsku a na Ukrajine, kde vybojovali cennú trofej pre majstrov Európy. Foto: SITA/AP

MADRID 3. júla (WEBNOVINY) – Španielsku futbalovú reprezentáciu vítali v Madride po návrate z majstrovstiev Európy v Poľsku a na Ukrajine, na ktorých obhájila titul, tisícky fanúšikov.

Oslavy dali Španielom aspoň na chvíľu zabudnúť na ekonomickú krízu v krajine.

Po prílete Airbusu A319 spoločnosti Iberia, ktorý ozdobili španielskymi vlajkami v okienkach pilotov a nápisom „Sme hrdí na náš tím“, ukázal na letisku Madrid-Barajas ako prvý fanúšikom striebornú trofej kapitán mužstva Iker Casillas, vedľa neho stál tréner Vicente del Bosque.

Casillas bol v červenom tričku, na ktorom sa vynímal nápis „Majstri Európy„.

Obrazom: Veľkolepý príchod španielskych futbalistov do Madridu

Príchod španielskych futbalistov do Madridu
Foto: SITA/AP

Hráčov následne prijal španielsky kráľ Juan Carlos a potom sa konala oslavná jazda ulicami Madridu, ktoré sa zmenili na miesto národnej fiesty.

V otvorenom autobuse sa tím presunul na Plaze de Cibeles, kde sa konala veľká oslava. „Sme spokojní a veľmi šťastní. Bola pred nami náročná úloha a my sme ju zvládli,“ povedal ešte na letisku kapitán Casillas.

Príchod španielskych futbalistov do Madridu
Foto: SITA/AP

Na námestí Plaza de Cibeles boli desiatky tisíc ľudí. Mnohí tancovali a spievali oslavné chorály. Španielsko v nedeľňajšom finále európskeho šampionátu zdolalo Taliansko hladko 4:0 a po ME 2008 a MS 2010 vyhralo tretí veľký turnaj v rade.

https://www.youtube.com/watch?v=q8IpI-twTeA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iker CasillasJuan CarlosVicente del Bosque
Firmy a inštitúcie Španielska futbalová reprezentácia