Obrazom: Ľudia v USA sa búria proti policajnej brutalite

Proti policajnej brutalite v USA protestovali stovky ľudí
Ulicami New Yorku a Bostonu pochodovali stovky Američanov, kde protestovali proti policajnej brutalite v súvislosti s prípadom mladého muža z Baltimore, ktorý po zadržaní políciou zomrel v dôsledku vážneho zranenia chrbtice. Foto: SITA/ AP

NEW YORK 30. apríla (WEBNOVINY) – Stovky Američanov sa v stredu večer zhromaždili v uliciach New Yorku a Bostonu, kde protestovali proti policajnej brutalite v súvislosti s prípadom 25-ročného muža z Baltimore, ktorý po zadržaní políciou zomrel v dôsledku vážneho zranenia chrbtice.

Obrazom: Proti policajnej brutalite v USA protestovali stovky ľudí

V newyorskej časti Manhattan zatkli najmenej 60 ľudí po tom, ako demonštrovali nehybným ležaním na námestí Times Square či blokádou niektorých ciest a tunela. V Bostone sa aktivisti zišli v parku pri policajnej centrále a v proteste pokračovali nenásilným pochodom. Ďalšia demonštrácia je naplánovaná na štvrtok pred radnicou vo Filadelfii.

Situácia v samotnom Baltimore, kde úmrtie mladého černocha z 19. apríla vyvolalo nepokoje, sa v stredu upokojila, naďalej tu však platí zákaz nočného vychádzania, zatiaľ čo v uliciach hliadkuje približne 3000 policajtov a príslušníkov Národnej gardy.

Minulý rok vyvolal v USA obrovskú vlnu protestov prípad z mesta Ferguson na území štátu Missouri, kde belošský policajt zastrelil neozbrojeného černošského mladíka.

Video: Ľudia v USA protestujú proti policajnej brutalite

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom