Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
V Medickej záhrade vznikla Zelená zóna
Deti vychutnávajúce si zábavu na detskom ihrisku v Medickej záhrade počas otvorenia novej staromestskej Zelenej zóny Medická - Poľná. Bratislava, 17. júl 2014. Foto: SITA/Katarína Acélová
17. júla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Obrazom: Medická záhrada má Zelenú zónu, ponúka kávu i relax

BRATISLAVA 19. júla (WEBNOVINY) – Medická záhrada spolu s Poľnou ulicou vo štvrtok vytvorili oddychovú Zelenú zónu. V Medickej záhrade v poslednom čase rozšírili letnú čitáreň, pribudla tu kaviareň a bistro, prvky na cvičenie pre seniorov a k detskému ihrisku s pieskoviskami pribudlo aj ihrisko pre staršie deti.

Ožila aj Poľná ulica, kde Staré Mesto obnovilo trhovisko a každý štvrtok sa tu zídu aj rôzni farmári ponúkajúci svoje dobroty. Jednoduchší je už aj prechod z Poľnej ulice na Ondrejský cintorín, vo štvrtok totiž otvorili zrekonštruovanú bránu z Poľnej do areálu Medickej záhrady.

Obrazom: V Medickej záhrade vznikla Zelená zóna

V Medickej opravia lavičky väzni

Bratislavské Staré Mesto pripravuje opravu lavičiek v Medickej záhrade, pomáhať im pritom budú väzni. Na takmer tristo lavičkách budú pracovať väzni z 1. nápravnovýchovnej skupiny z bratislavského Justičného paláca i zo Sučian. Spoluprácu Staré Mesto dohodlo so Zborom väzenskej a justičnej stráže, oprava lavičiek i odmena za prácu väzňov vyjde mestskú časť do 10-tisíc eur. Uviedla to starostka Starého Mesta Tatiana Rosová vo štvrtok počas prehliadky Medickej záhrady a Poľnej ulice.

Zmluvu na opravu lavičiek Staré Mesto s väzňami uzavrelo na tri mesiace, platí od 21. júla do 21. októbra. V Medickej záhrade je približne 220 malých a 60 veľkých lavičiek. Každý deň bude na opravách lavičiek pracovať šesť väzňov, za prácu dostanú plat 2,20 eura na hodinu. Väzni by mali pracovať osem hodín denne, počas prác budú v Medickej záhrade na väzňov dohliadať.

„Máme prísľub, že to stihnú do októbra a postupne sa lavičky dostanú do novej podoby. Nebudú to nové lavičky, ale zrekonštruované a opravené staré lavičky,“ priblížila Rosová. Opravovanie lavičiek pritom nie je prvá spolupráca mestskej časti a väzenskej stráže, väzni už v minulosti pomáhali pri upratovaní vianočných trhov či niektorých ulíc v Starom Meste.

V Medickej záhrade vznikla Zelená zóna
Foto: SITA/Katarína Acélová

Vandali naďalej vyčíňajú

Mestská časť však stále bojuje s vandalizmom na Poľnej ulici i v Medickej záhrade. Ulicu už chráni kamera, neskôr by mohli pribudnúť aj dvojčlenné hliadky. V tomto prípade bude Staré Mesto spolupracovať s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava, hliadky totiž budú tvoriť nezamestnaní z úradu práce.

Hliadky by mali Poľnú ulicu i Medickú záhradu strážiť vždy v nočných hodinách, ich úlohou bude upozorňovať na vandalizmus a sledovať aj to, či sa niekto do zamknutej Medickej záhrady nedostal. „Vandali likvidujú plot, aby sa dalo do Medickej dostať alebo plot preskakujú. Potom bývajú lavičky i zadná stena záhrady posprejované,“ priblížila problémy s vandalmi starostka Rosová.

V Medickej záhrade vznikla Zelená zóna
Foto: SITA/Katarína Acélová

Odporúčané články

Obrazom: Bratislava dala niektorým bilbordom omylom nálepku Bratislava určila presné miesta, kde je zakázané piť alkohol

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...