Obrazom: Muž s nožom zranil v Nice troch vojakov

Muž s nožom zranil v Nice troch vojakov
Troch vojakov počas utorkovej pochôdzky v meste Nice na juhu Francúzska napadol muž s nožom. Sarah Baronová z miestnej polície povedala, že rozsah zranení vojakov nie je doposiaľ zrejmý. Uviedla tiež, že útočníka zadržali v blízkosti obchodného centra Galeries Lafayette v centre mesta, no dvaja jeho spolupáchatelia pravdepodobne utiekli. Nice, 3. februára 2015. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 3. februára (WEBNOVINY) – Troch vojakov počas utorkovej pochôdzky v meste Nice na juhu Francúzska napadol muž s nožom. Sarah Baronová z miestnej polície povedala, že rozsah zranení vojakov nie je doposiaľ zrejmý. Uviedla tiež, že útočníka zadržali v blízkosti obchodného centra Galeries Lafayette v centre mesta, no dvaja jeho spolupáchatelia pravdepodobne utiekli.

Obrazom: Útok na troch vojakov v Nice

Tiež v utorok francúzske úrady zatkli sedem mužov a žien podozrivých so spolupráce s islamskými extrémistami v Sýrii. Minister vnútra Bernard Cazeneuve povedal, že zadržaní v Paríži a Lyone nemajú nič spoločné s útokmi zo 7.- 9. januára. Polícia sa v súčasnosti snaží zamedziť ďalšiemu násiliu a tiež vypátrať možných spolupáchateľov útočníkov na redakciu novín Charlie Hebdo a obchod s kóšer potravinami.

Všetky články o teroristických útokoch v Paríži nájdete

—–> TU

Traja z aktuálne zadržaných podľa francúzskych úradov cestovali do Sýrie a vrátili sa v decembri 2014, je však nejasné či sa pripojili k Islamskému štátu alebo k inej organizovanej skupine. Cazeneuve vyhlásil, že nedávne zverstvá Islamského štátu, vrátane zabitia japonských rukojemníkov, „iba posilnili odhodlanie francúzskej vlády bojovať s terorizmom každý deň a každú hodinu.“

Francúzsko je v pohotovosti od nedávnych útokov v Paríži a okolí, keď traja islamskí extrémisti zabili 17 ľudí. V krajine následne rozmiestnili viac ako 10 tisíc vojakov, aby chránili citlivé inštitúcie – obchodné strediská, synagógy, mešity a dopravné centrá. Francúzsko čelí kritike za prílišnú horlivosť v boji s terorizmom, keďže po útokoch polícia zadržala desiatky ľudí pre výroky obhajujúce terorizmus či dokonca vypočúvala iba 8-ročného chlapca.

Muž s nožom zranil v Nice troch vojakov
Foto: SITA/AP
Muž s nožom zranil v Nice troch vojakov
Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom