Obrazom: Na hrobe Lucky stojí pomník venovaný týraným deťom

Odhalenia pomníka na Cintoríne Vrakuňa
Pomník v tvare medeného prasknutého srdca symbolizuje utrpenie týraných a zanedbávaných detí, zároveň znázorňuje nádej pre všetky deti s podobným osudom. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 30. septembra (WEBNOVINY) – Na ružinovskom cintoríne v Bratislave v pondelok odhalili pomník pre týrané deti. Ako agentúru SITA ďalej informovala PR manažérka televízie JOJ Lucia Kulihová, udialo sa tak pol roka od pohrebu utýranej päťročnej Lucky Luknárovej, ktorá je na tomto cintoríne od apríla pochovaná.

Pondelok je oficiálnym dátumom úmrtia malej Lucky. Pomník v tvare medeného prasknutého srdca odhalili o 14:00 na jej hrobe. Pomník symbolizuje utrpenie týraných a zanedbávaných detí.

Zároveň znázorňuje nádej pre všetky deti s podobným osudom. „Preto je na stuhe vychádzajúcej z trhliny srdca cez kríž nápis Tak výrečne vo svojej ukrytosti,“ vysvetľuje Kulihová.

Na odhalení pomníka sa zúčastnil aj Ivan Leitman z Detského krízového centra Náruč, umelecký kováč Vladimír Eperjesi, ale aj malé dievčatko Paťka, ktoré je iniciátorkou tejto myšlienky, informovala PR manažérka. Pomník posvätil Anton Srholec.

Už takmer rok rezonuje v spoločnosti a v médiách príbeh malého dievčatka, ktoré podľa prokuratúry týral jej otčim. Polícia z tohto činu podozrieva aj Luckinu matku. Rodina jej telo nedôstojne ukrývala v byte tri roky.

Odhalenia pomníka na Cintoríne Vrakuňa
Foto: SITA/Ján Slovák

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton Srholec