Obrazom: Na Luníku IX volilo za dve hodiny sedem ľudí

Prví voliči na Luníku IX
Voliči vypĺňajúci volebný lístok na sídlisku Luník IX počas 1. kola volieb poslancov a predsedov do orgánov samosprávnych krajov - vyšších územných celkov (VÚC) v Košickom samosprávnom kraji. Regionálne voľby 2013 sú v poradí štvrtými voľbami od vzniku SR. Košice, 9. november 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 9. novembra (WEBNOVINY) – Len sedem voličov v dvoch volebných okrskoch v košickej mestskej časti Luník IX prišlo v sobotu dopoludnia uplatniť svoje volebné právo vo voľbách do orgánov samosprávnych krajov. V týchto dvoch okrskoch je do zoznamov zapísaných 3686 oprávnených voličov.

„Voľby sa pomaličky rozbiehajú. Chodí viac novinárov ako voličov. Možno neskôr príde viac ľudí, ale je zlé počasie, tak ktovie, či sa rozhodnú prísť voliť. Zatiaľ sa nestalo nič mimoriadne,“ informoval v ranných hodinách predseda okrskovej volebnej komisie č. 2 Juraj Mihaľov.

„Rómovia o dnešných voľbách vedia, no nie sú to komunálne voľby, a tak je účasť nízka,“ povedal člen volebnej komisie okrsku č. 2 Vojtech Mroč. Doložil, že ani nikto z Luníka nekandiduje na poslanca KSK. Ako uviedol člen volebnej komisie z prvého okrsku Miroslav Ivan, voľby do regionálnej samosprávy Rómom z Luníka veľa nehovoria a nemajú pre nich význam.

Obrazom: Regionálne voľby na košickom Luníku IX

Prví voliči na Luníku IX
Foto: SITA/Ivan Fleischer
Prví voliči na Luníku IX
Foto: SITA/Ivan Fleischer

Video: Na košickom Luníku IX za dve hodiny volilo sedem ľudí

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Ivan