Obrazom: Na majstrovstvách v Nitre sa boxovalo bez prilieb

Majstrovstvá Slovenska mužov v boxe
Erik Tlkanec (vľavo) a Sandro Dirnfeld (vpravo) vo váhovej kategórii do 91 kg počas Majstrovstiev Slovenska mužov v boxe. Nitra, 17. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 17. novembra (WEBNOVINY) – Na majstrovstvách Slovenska mužov v boxe (15. – 17. 11.) v športovej hale Olympia v Nitre sa v deviatich kategóriách tešili z titulu pästiari zo štyroch oddielov.

Až šesť prvenstiev si vybojoval ŠKP Bratislava: Zsolt Osaďan v kategórii do 56 kg, ďalej Michal Zátorský do 60 kg, Tomáš Vaňo do 64 kg, Tomáš Zöld do 69 kg, Jozef Sirotek do 75 kg a Matúš Strnisko do 81 kg. Raz vystúpili na najvyšší stupienok borci z KO Box Club Galanta (Viliam Tankó do 52 kg), Prvej Bratislavskej Boxerne (Erik Tlkanec do 91 kg) a MŠK Vranov nad Topľou (Marián Sisák nad 91 kg).

Obrazom: Nitra hostila Majstrovstvá Slovenska mužov v boxe

Štefan Mezei (vpravo) a Viliam Tarko (vľavo) vo váhovej kategórii do 52 kg počas Majstrovstiev Slovenska mužov v boxe. Nitra, 17. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran

Zsold Osaďan (vpravo) a Filip Barák (vľavo) vo váhovej kategórii do 56 kg počas Majstrovstiev Slovenska mužov v boxe. Nitra, 17. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Michal Zátorský (vpravo) a Mário Csonka (vľavo) vo váhovej kategórii do 60 kg počas Majstrovstiev Slovenska mužov v boxe. Nitra, 17. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Michal Zátorský (vľavo) a Mário Csonka (vpravo) vo váhovej kategórii do 60 kg počas Majstrovstiev Slovenska mužov v boxe. Nitra, 17. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Tomáš Zold (vpravo) a Patrik Rajcsányi (vľavo) vo váhovej kategórii do 69 kg počas Majstrovstiev Slovenska mužov v boxe. Nitra, 17. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran

Pre nízky počet boxerov sa nesúťažilo v najľahšej hmotnosti do 49 kg, na domácom šampionáte sa predstavilo dovedna 50 pästiarov z 13 klubov. Podľa nových pravidiel svetovej organizácie AIBA sa v Nitre premiérovo bojovalo v ringu bez ochranných prilieb a s novým bodovacím systémom, ktorý bol aj na nedávnom svetovom šampionáte v kazašskom meste Almaty.

Tituly z vlaňajších majstrovstiev Slovenska v Nitre obhájila pätica Osaďan, Zátorský, T. Zöld, Sirotek a Tlkanec. Posledný menovaný trochu prekvapujúco zdolal v „deväťdesiatjednotke“ Sandra Dirnfelda. Za najtechnickejšieho boxera víkendového domáceho šampionátu Slovenskej boxerskej federácie (SBF) vyhlásili Matúša Strniska z usporiadajúceho klubu ŠKP Bratislava.

„Vo vypredanej športovej hale Olympia mohli vidieť diváci zaujímavé duely, najmä finálové mali veľmi dobrú úroveň. Zo seniorského titulu sa tešili až šiesti členovia tréningového centra v Nitre, štartujúci však v drese ŠKP Bratislava,“ uviedol pre agentúru SITA tréner mužskej reprezentácie SR Pavol Hlavačka a pokračoval v hodnotení trojdňových bojov: „Vynikajúci bol Strnisko, zaslúžene získal cenu pre najtechnickejšieho pästiara na M-SR a vypýtal si aj miestenku do reprezentačného družstva. Z dvojice, ktorá bola na MS v Kazachstane, zvládol všetko bez problémov Zátorský. Dirnfeld prehral s Tlkancom. Erik urobil výrazný progres a hoci má menej medzinárodných skúseností ako Sandro, zvíťazil tesne 2:1 na body. Vystúpenie Dirnfelda nebolo ideálne, Tlkanec mal lepšiu športovú formu. Výborný bol Tomáš Zöld, jeho súpera Rajcsányiho museli vo finále v 3. kole dva razy počítať.“

Majstrovstvá Slovenska mužov v boxe v Nitre (15. – 17. 11.) – nedeľňajšie výsledky finálových duelov:

kategória do 52 kg: Viliam Tankó (KO Box Club Galanta) – Štefan Mezei (ŠKP Bratislava) 3:0 na body

do 56 kg: Zsolt Osaďan (ŠKP Bratislava) – Filip Barák (KO Box Club Galanta) – Osaďan vyhral technickým k.o. v 1. kole (Barák nemohol pokračovať pre zranenie)

do 60 kg: Michal Zátorský (ŠKP Bratislava) – Mário Csonka (ŠKB Komárno) 3:0 na body

do 64 kg: Tomáš Vaňo (ŠKP Bratislava) – Dávid Zöld (BC Stavbár Nitra) 3:0 na body

do 69 kg: Tomáš Zöld (ŠKP Bratislava) – Patrik Rajcsányi (ŠKB Komárno) 3:0 na body

do 75 kg: Jozef Sirotek (ŠKP Bratislava) – Róbert Rácz (ŠKP Bratislava) 3:0 na body

do 81 kg: Matúš Strnisko (ŠKP Bratislava) – Dominik Kaľavský (MŠK Vranov nad Topľou) 3:0 na body

do 91 kg: Erik Tlkanec (1. Bratislavská Boxerňa) – Sandro Dirnfeld (ŠKP Bratislava) 2:1 na body

nad 91 kg: Marián Sisák (MŠK Vranov nad Topľou) – Lukáš Garlík (MŠK Vranov nad Topľou) 3:0 na body