Obrazom: Na Štrbskom Plese otvorili novú lyžiarsku sezónu

Otvorenie lyžiarskej sezóny
Lyžiar na svahu Interski počas otvorenia novej lyžiarskej sezóny na Štrbskom Plese. Vysoké Tatry – Štrbské Pleso, 29. november 2013. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

VYSOKÉ TATRY 29. novembra (WEBNOVINY) – Na Slovensku sa v piatok začala nová lyžiarska sezóna.

Prvú lyžovačku v piatok spustili na svahu Interski na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. „Sme radi, že môžeme ako prví odštartovať lyžiarsku sezónu na Slovensku. Lyžujeme na nejakých 40 až 50 centimetroch snehu. Príroda nám pomohla piatimi až desiatimi centimetrami,“ uviedol Juraj Chovaňák zo spoločnosti Tatry mountain resorts. V prevádzke bola v piatok trojsedačková lanovka Mostíky.

Obrazom: Vo Vysokých Tatrách otvorili lyžiarsku sezónu

Ďalšie lyžiarske svahy by mali pribúdať postupne. Už na budúci týždeň by mali byť na Štrbskom Plese k dispozícii ďalšie lyžiarske svahy. „Predpokladáme, že za pár dní, najneskôr budúci piatok alebo sobotu otvoríme ďalšie zjazdovky na Štrbskom Plese. Všetko bude závisieť aj od prírody, ako nám pomôže, aké budú teploty na zasnežovanie,“ dodal Chovaňák. Najneskôr na budúci týždeň by mali spustiť do prevádzky aj stredisko Tatranská Lomnica. Tu by mali byť v prevádzke najskôr zjazdovky Buková hora I a Buková hora západ.

Video: Na Slovensku začala nová lyžiarska sezóna

Tohto roku sa podarilo prevádzkovateľovi strediska spustiť lyžiarsku sezónu na Štrbskom plese za štyri dni od začiatku zasnežovania. „Otvárame 29. novembra, pričom minulého roku sme otvárali až 8. decembra,“ uviedol Chovaňák. Prvá lyžovačka koncom novembra je už nemysliteľná bez technického zasnežovania. Podľa Chovaňáka aj na Vianoce by bola lyžovačka len na prírodnom snehu otázna.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom