Obrazom: Nad Dunajom je už 135 metrov nového Starého mosta

Práce na Starom moste pokročili, podliehali kontrole
Pohľad na Starý most počas vysúvania konštrukcie o ďalších 30 metrov. Okrem toho Starý most dostáva postupne aj zeleno-sivý náter. O takomto farebnom prevedení rozhodli obyvatelia mesta v ankete. Za zeleno-sivý variant mosta hlasovalo takmer 2 500 ľudí z vyše šesťtisíc obyvateľov, ktorí sa do ankety zapojili. Bratislava, 26. máj 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 26. mája (WEBNOVINY) – Ponad bratislavský Dunaj vysunuli ďalších 30 metrov novej konštrukcie Starého mostu. Vysunutých tak už bude 135 metrov oceľovej konštrukcie, na moste sa pracuje aj v nepriaznivom počasí.

Podľa hlavnej dopravnej inžinierky Bratislavy Tatiany Kratochvílovej práce na vysúvaní konštrukcie Starého mosta pokračujú podľa plánu. „Každých 15 až 20 dní sa vysúvajú až dva segmenty mostovej oceľovej konštrukcie, pričom každá je 15 metrov dlhá,“ vysvetlila Kratochvílová.

Obrazom: Vysúvanie oceľovej konštrukcie Starého mosta

Okrem toho Starý most dostáva postupne aj zeleno-sivý náter. O takomto farebnom prevedení totiž rozhodli obyvatelia mesta v ankete. Za zeleno-sivý variant mosta hlasovalo takmer 2 500 ľudí z vyše šesťtisíc obyvateľov, ktorí sa do ankety zapojili.

Práce na Starom moste pokročili, podliehali kontrole
Foto: SITA/Ján Slovák
Práce na Starom moste pokročili, podliehali kontrole
Foto: SITA/Ján Slovák

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Webnoviny.sk