Obrazom: Najkrajšie momenty mužského semifinále Wimbledonu

Obhajca titulu Djokovič porazil Gasqueta, je vo finále
Srbský obhajca titulu Novak Djokovič zvíťazil v piatkovom semifinále dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Wimbledone v Londýne nad Francúzom Richardom Gasquetom za 140 minút. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) – Líder renkingu, srbský tenista Novak Djokovič, sa v sobotu o 15.00 h SELČ stretne vo finále dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne so Švajčiarom Rogerom Federerom.

Djokovič v piatkovom semifinálovom zápase zdolal francúzskeho tenistu Richarda Gasquetu za 140 minút 7:6 (2), 6:4, 6:4. V bilancii vzájomných duelov zvýšil Djokovič na 12:1. Jedinú prehru utrpel na sklonku sezóny 2007 v základnej skupine výberového šampionátu v Šanghaji.

Obrazom: Najkrajšie momenty mužského semifinále

Federer si v semifinále poradil s britskou trojkou renkingu ATP Andym Murrayom za 126 minút presvedčivo 7:5, 7:5, 6:4. Mečbal si utvoril razantným bekhendovým returnom druhého podania a súper potom pokazil forhend. Tridsaťtriročný niekdajší líder svetového rebríčka Federer má teraz oproti Murraymu bilanciu 13:11 (na veľkej štvorke 5:1, na britskej pôde 6:1), zdolal ho štvrtý raz za sebou.

Výsledky semifinále dvojhry žien na Wimbledone:

Federer ide do finále, Djokovičovi môže odplatiť prehru

Druhý muž hodnotenia Federer vedie nad Djokovičom tesne 20:19, takže ich čaká jubilejná 40. konfrontácia. Srb uspel v ostatných dvoch dueloch v marci na tvrdom povrchu v Indian Wells a v máji na antuke v Ríme. V AELTC je ich skóre 1:1.