Obrazom: Najkrajšie momenty z druhého dňa na Wimbledone

Najkrajšie momenty z druhého dňa na Wimbledone
Ruská tenistka Jekaterina Makarovová sleduje loptičku počas zápasu prvého kola na Wimbledone, v ktorom zdolala Američanku Sachiu Vickeryovú. Londýn, 30. jún 2015. Foto: SITA/AP

LONDÝN 30. júna (WEBNOVINY) – Tretí grandslamový turnaj sezóny Wimbledon má za sebou druhý hrací deň. O najväčšiu senzáciu sa postarala slovenská tenistka Jana Čepelová, ktorá zdolala svetovú trojku Rumunku Simonu Halepovú za 135 minút 5:7, 6:4, 6:3.

O ďalšie veľké prekvapenie sa postarala čínska kvalifikantka Tuan Jing-jing, ktorá vyradila minuloročnú finalistku a nedávnu členku Top 5 Kanaďanku Eugenie Bouchardovú za 89 minút 7:6 (3), 6:4. Do druhého kola v ženskom singli postúpila aj Magdaléna Rybáriková. Jej súperka Talianka Karin Knappová za stavu (3) 6:7, 3:6 zo zápasu odstúpila pre zranenie.

Ako víchor prešla úvodným kolom Češka Petra Kvitová. Obhajkyňa prvenstva za 35 minút pozametala kurt s Holanďankou Kiki Bertensovou a zvíťazilo 6:1, 6:0.

V mužskom pavúku nesklamali veľkí favoriti. Švajčiar Roger Federer, Španiel Rafael Nadal či Brit Andy Murray dotiahli svoje zápasy do víťazného konca v troch setoch. Federerovi sa to proti Damirovi Džumhurovi z Bosny a Hercegoviny podarilo za 67 minút.

Naplno sa v Londýne rozbehla aj deblová súťaž. Slovenský tenista Igor Zelenay a Poliak Mateusz Kowalczyk z pozície kvalifikantov prehrali v dramatickom zápase 1. kola s favorizovanými Španielmi Marcelom Granollersom-Pujolom a Marcom Lópezom nasadenými ako šiestymi za 244 minút tesne 6:3, 6:4, 6:7 (6), 4:6, 13:15. V tajbrejku tretieho setu pritom Zelenay a Kowalczyk mali dva mečbaly v rade.

Daniela Hantuchová po pondelňajšom vyradení Dominiky Cibulkovej zvládla ďalšie menšie slovenské derby, keď spoločne s Austrálčankou Samanthou Stosurovou v úvodnom kole štvorhry porazili slovensko-poľský pár Janette Husárová, Paula Kaniová za 59 minút 6:1, 7:5.

Viac k osobe Andy MurrayDaniela HantuchováIgor ZelenayJana ČepelováJanette HusarováMagdaléna RybárikováPetra KvitováRafael NadalRoger Federer