Obrazom: Najkrajšie momenty z finále Ligy majstrov

Finále Ligy majstrov
Hviezda Realu Madrid Cristiano Ronaldo strieľa na bránku Atlética počas finálového zápasu Ligy majstrov. Foto: SITA/AP

LISABON 25. mája (WEBNOVINY) – Real Madrid získali desiatykrát „ušatú“ trofej v Lige majstrov, čo je najviac zo všetkých klubov.

V sobotňajšom lisabonskom finále na Estádio da Luz futbalisti „bieleho baletu“ porazili mestského rivala Atlético 4:1 po predĺžení. Pre „Los Colchoneros“ to bol krutá prehra, pretože ešte pár sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyhrávali 1:0, vyrovnávajúci gól Realu dal v 93. minúte Sergio Ramos. V predĺžení pridali ďalšie góly Gareth Bale, Marcelo a z pokutového kopu aj Cristiano Ronaldo.

V doterajšej histórii sa vo finále stretli štyrikrát kluby z rovnakej krajiny. V roku 2000 zvíťazil Real Madrid nad FC Valencia (3:0), v roku 2003 si AC Miláno poradil s Juventusom Turín (0:0 po predĺžení, na strely zo značky pokutového kopu 3:2), o päť rokov neskôr Manchester United zdolal FC Chelsea (1:1 po predĺžení, na strely zo značky pokutového kopu 6:5). Vlani uspel Bayern Mníchov nad Borussiou Dortmund (2:1).

Obrazom: Lisabonské finále Ligy majstrov