Obrazom: Najkrajšie momenty z mužského semifinále v Paríži

Najkrajšie momenty zo semifinále mužskej dvojhry na Roland Garros
Švajčiar Stan Wawrinka počas zápasu semifinále Roland Garros, v ktorom si poradil s Francúzom Jo-Wilfriedom Tsongom 6:3, 6:7, 7:6, 6:4. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 5. júna (WEBNOVINY) – Švajčiarsky tenista Stan Wawrinka nasadený ako ôsmy sa stal prvým finalistom dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži.

Švajčiar zdolal v piatkovom semifinále domáceho rovesníka Jo-Wilfrieda Tsongu, štrnástku podujatia, za 226 minút 6:3, 6:7 (1), 7:6 (3), 6:4.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo semifinále mužskej dvojhry na Roland Garros

Víťaz parížskej súťaže juniorov 2003 Wawrinka sa prebojoval do seniorského finále vo francúzskej metropole až na 11. pokus, čím v neodraditeľnosti vyrovnal maximum tzv. otvorenej éry v podaní Ekvádorčana Andrésa Goméza (v roku 1990 napokon aj získal trofej) a Španiela Davida Ferrera (predvlani prehral v dueli o primát).

Piatkové semifinále dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži medzi svetovou tenisovou jednotkou Novakom Djokovičom a Britom Andym Murraym prerušili vo štvrtom sete pre prichádzajúcu búrku.

Srbský líder rebríčka zvíťazil v prvých dvoch setoch zhodne 6:3, tretie dejstvo sa stalo korisťou Murrayho (7:5) a vo štvrtom je zatiaľ nerozhodný stav 3:3.