Obrazom: Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa MS v hokeji

Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa MS v hokeji
Brian Lebler z Rakúska v zrážke s brankárom Česka Ondřejom Pavelcom počas zápasu A-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji. Praha, 8. máj 2015. Foto: SITA/AP

PRAHA/OSTRAVA 8. mája (WEBNOVINY) – V piatok sa na 79. majstrovstvách sveta v hokeji hrali štyri zápasy. V pražskej A-skupine si ďalšie víťazstvo do tabuľky pripísali domáci hokejisti, ktorí si bez väčších problémov poradili s Rakúskom. O svojom triumfe rozhodli v druhej tretine, brankára Ondřej Pavelec vychytal shutout.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

V druhom stretnutí „áčka“ sa dlho zdalo, že o víťazovi rozhodne až predĺženie, ale v 58. minúte ho odmietol Matthias Plachta, ktorý prekonal lotyšského gólmana Edgarsa Masalskisa. Nemecko figuruje na piatej priečke tabuľkového poradia so 6 bodmi, Lotyši sú na poslednej ôsmej pozícii s dvoma bodmi z piatich zápasov.

Nóri strácajú na Slovákov iba bod a stále majú šancu postúpiť medzi osem najlepších tímov na turnaji. V piatkovom zápase v ČEZ aréne zdolali Slovincov 3:1. Zverenci Matjaža Kopitara neuspeli ani v piatom súboji na šampionáte a bez bodu sú na dne tabuľky základnej B-skupiny.

Hokejisti Dánska prekvapivo dlho vzdorovali Američanom. Skóre duelu sa menilo len v 28. minúte – Nelson obkorčuľoval bránku súpera a zasunul puk do odkrytej svätyne Dánov. Severania v záverečnej hre bez brankára neuspeli so snahou o vyrovnanie a predĺženie duelu. Zámorský tím sa týmto triumfom dostal na čelo skupiny.