Obrazom: Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa MS v hokeji

Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa MS v hokeji
Dán Mads Christensen (vľavo) v bitke s Lotyšom Maksimsom Širokovsom počas zápasu A-skupiny na svetovom šampionáte v Rusku. Moskva, 13. máj 2016. Foto: SITA/AP

MOSKVA/PETROHRAD 13. mája (WebNoviny.sk) – V piatok sa na svetovom šampionáte v Rusku hrali štyri zápasy. Česi už majú istú účasť vo štvrťfinále turnaja, nesklamali ani favorizovaní Američania.

Vo svojom piatom zápase v rámci moskovskej A-skupiny zdolali českí hokejisti Kazachov 3:1, keď dva góly vrátane víťazného strelil kapitán Tomáš Plekanec. Vo večernom zápase tej istej skupiny vyhrali Dáni 3:2 po nájazdoch nad Lotyšmi a ziskom dvoch bodov oživili svoje šance na účasť vo štvrťfinále.

USA zvládli rolu favorita v zápase petrohradskej B-skupiny proti Maďarsku, keď zvíťazili hladko 5:1. Američania prestrieľali svojho súpera 37:8. Nemci zdolali večer Bielorusov 5:2 vďaka trom gólom z prvej tretiny, ktoré strelili v rozpätí siedmich minút. Nemecko má solídne vyhliadky na postup do štvrťfinále.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.