Obrazom: Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa na MS vo futbale

Štvrtkové zápasy na MS vo futbale
Kolumbijskí fanúšikovia bozkávajú repliku trofeje počas duelu Kolumbie s Pobrežím Slonoviny na MS vo futbale v Brazílii. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 20. júna (WEBNOVINY) – Bezgólová remíza Japonska s Gréckom, vo štvrtkovom stretnutí na jubilejných XX. majstrovstvách sveta vo futbale, spečatila postup Kolumbie do osemfinále.

Gréci dohrávali zápas bez vylúčeného kapitána Kostasa Katsouranisa, ktorý musel v 38. minúte opustiť ihrisko po druhej žltej karte. Oba tímy nevyužili niekoľko možností na skórovanie, Gréci vo svojom ôsmom vystúpení na MS prvý raz neinkasovali.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

Kolumbijčania majú po štvrtkovej výhre 2:1 nad „slonmi“ na svojom konte v C-skupine šesť bodov. V drese Kolumbie sa strelecky presadili James Rodríguez a Juan Fernando Quintero, gól Pobrežia Slonoviny strelil Gervinho.

Pred stretnutím sa počas štátnej hymny rozplakal reprezentant afrického tímu Serey Dié. Britský denník Daily Mail na svojom Twitteri priniesol správu, že 29-ročný záložník FC Bazilej utrpel osobnú tragédiu: údajne mu iba dve hodiny pred výkopom zomrel otec.

Táto informácia sa však nezakladala na pravde, veci na pravú mieru uviedol sám Dié. „Šiel som hrať za svoju krajinu. No je tiež pravda, že som si spomenul na svojho otca, ktorý zomrel v roku 2004,“ citoval Diého portál theguardian.com.

Obrazom: Štvrtkové zápasy na MS vo futbale

Na pokraji vyradenie sú Angličania, ktorých vo štvrtok zostrelil dvoma gólmi uruguajský útočník Luis Suárez, ktorý paradoxne háji na klubovej úrovni farby anglického FC Liverpool. Za „Albión“ vyrovnal v 75. minúte na priebežných 1:1 útočník Manchestru United Wayne Rooney.

Juhoameričania sa zaradili v tabuľke „déčka“ na tretiu pozíciu za dvojicu rovnako trojbodových tímov Kostariky a Talianska, ktorých vzájomný súboj je na programe v piatok 20. júna o 18.00 h SELČ v Recife. Zverenci Roy Hodgsona sú bez bodu na dne poradia a už majú len minimálnu šancu na prienik do osemfinále.