Obrazom: Najkrajšie momenty z piateho dňa na MS vo futbale

Pondelňajšie zápasy na MS vo futbale
Nemecké fanúšičky počas pondelňajšieho zápasu G-skupiny na svetovom šampionáte v Brazílii. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 17. júna (WEBNOVINY) – O najrýchlejší gól v doterajšom priebehu jubilejných XX. majstrovstvách sveta v Brazílii sa postaral americký futbalista Clint Dempsey. Útočník Seattlu Sounders po dravom prieniku do pokutového územia aj s prispením ľavej žrde.prekonal ghanského brankára Adama Kwaraseya už v prvej minúte zápasu. Američania napokon zvíťazili 2:1.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

V pondelok sa na svetovom šampionáte zrodila aj prvá bezgólová remíza, Iránčania s Nigérijčanmi si tak pripísali do tabuľky F-skupiny po jednom bode.

Úradujúci držiteľ Afrického pohára národov 2013 držal oveľa častejšie loptu na kopačkách, vypracoval si však iba jedinú príležitosť, ktorú však Onazi nepremenil. Iránci mali v Arena da Baixada výbornú šancu v 34. min: hlavičku Ghoochannejhada bravúrne vyrazil brankár Nigérie Enyeama.

Zápas bez výraznejšieho počtu vzrušujúcich momentov, ktoré by potešilo oko futbalového fanúšika, ocenili diváci aj piskotom z tribún.

Obrazom: Pondelňajšie zápasy na MS vo futbale

Impozantne vstúpili do turnaja futbalisti Nemecka, ktorí deklasovali Portugalčanov 4:0. Tím trénera Joachima Löwa rozhodol o svojom víťazstve v jubilejnom 100. zápase „Nationalelf“ na svetových šampionátoch už v prvom polčase, v ktorom sa o trojgólové vedenie postarali dvakrát Thomas Müller a raz Mats Hummels. v druhom polčase už skóroval iba Müller, ktorý tak skompletizoval hetrik.