Obrazom: Najkrajšie momenty z prvého dňa MS v hokeji

Piatkové zápasy na MS v hokeji
Zľava: Ruský útočník Vadim Šipačov a Švajčiar Victor Stanescu počas piatkového zápasu na MS v hokeji. Foto: SITA/AP

MINSK 9. mája (WEBNOVINY) – O najväčšie prekvapenie úvodného dňa na tohtoročnom svetovom šampionáte v Minsku sa postarali Francúzi, ktorí zdolali Kanadu 3:2 po samostatných nájazdoch.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Francúzsko už na druhých majstrovstvách sveta za sebou zobralo body favoritovi, presne pred rokom 9. mája 2013 vyhralo v Helsinkách nad Ruskom 2:1. Reprezentácia „galského kohúta“ prišla do Bieloruska s cieľom vyhnúť sa bojom o záchranu. Body zo zápasu s Kanadou sú pre nich prekvapením a príjemným darom.

Obrazom: Piatkové zápasy na svetovom šampionáte

V druhom zápase A-skupiny si vybojovali prvý bod slovenskí hokejisti, ktorí podľahli Čechom 2:3 po predĺžení. Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka však mali na dosah víťazstvo. Český tím zachránil Jaromír Jágr, ktorý 127 sekúnd pred koncom vyrovnal na 2:2 a v predĺžení rozhodol o českej výhre rozhodol Jakub Klepiš. Vysokými víťazstvami odštartovali svoje účinkovanie na turnaji Rusi a Američania. „Zborná“ deklasovala Švajčiarsko 5:0 a USA si hravo poradili s domácimi hokejistami 6:1.