Obrazom: Najkrajšie momenty z prvého dňa na Wimbledone

Najkrajšie momenty z prvého dňa na Wimbledone
Slovenské tenistky Dominika Cibulková (vľavo) a Daniela Hantuchová po vzájomnom zápase prvého kola na Wimbledone, v ktorom uspela Daniela Hantuchová. Londýn, 29. jún 2015. Foto: SITA/AP

LONDÝN 29. júna (WEBNOVINY) – Daniela Hantuchová zvíťazila v netrpezlivo očakávanom pondelňajšom derby slovenských tenistiek v 1. kole dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (29. júna – 12. júla, celková dotácia 26,75 milióna libier, tráva) nad Dominikou Cibulkovou za 86 minút 7:5, 6:0, pričom v prvom sete prehrávala 3:5.

Dominiku Cibulkovú, ktorá sa do súťažného diania vrátila len nedávno po štvormesačnej pauze, zdolala aj v ich piatom vzájomnom súboji.

Zaujímavosťou stretnutia bola skutočnosť, že 26-ročnú Bratislavčanku Cibulkovú trénersky vedie niekdajší Hantuchovej kouč Matej Lipták, zároveň kapitán oboch v Pohári federácie reprezentačných družstiev žien.

Ďalší slovenskí tenisti Martin Kližan, Lukáš Lacko a Karolína Schmiedlová prehrali svoje zápasy prvého kola dvojhry.

Kližan prehral s favorizovaným Španielom Fernandom Verdascom za takmer štyri hodiny tesne 6:4, 2:6, 3:6, 7:6 (5), 11:13. Lacko podľahol Američanovi Stevovi Johnsonovi za 169 minút podobne tesne 3:6, 7:6 (5), 6:4, 1:6, 4:6.

Karolína Schmiedlová prehrala s favorizovanou Američankou CoCo Vandeweghovou za 70 minút 4:6, 2:6. Predstaví sa však ešte vo štvorhre, pričom jej partnerkou bude Dominika Cibulková.

Favoriti turnaja postúpili do ďalšieho kola. Srb Novak Djokovič zdolal Nemca Philippa Kohlschreibera tri razy 6:4. Američanka Serena Williamsová vyhrala s Margaritou Gasparianovou z Ruska 6:4, 6:1.

Zadarilo sa aj Švajčiarovi Stanovi Wawrinkovi, ktorý si zopakoval minuloročný súboj s Portugalčanom Joaom Sousom a vyhral za 108 minút minút 6:2, 7:5, 7:6 (3). Nesklamala ani Ruska Maria Šarapovová a s domácou tenistkou Johannou Kontovou vyhrala za 82 minút suverénne dva razy 6:2.

Prekvapenie sa zrodilo na účet Španielky Carly Suárezovej-Navarrovej, ktorú jasne zdolala mladá Lotyška Jelena Ostapenková 6:2, 6:0. Na mále mala aj Češka Lucie Šafářová, ktorá bola na pokraji vyradenia, ale nad Američankou Alison Riskeovou zvíťazila za 147 minút 3:6, 7:5, 6:3, pričom mala manko 3:6, 3:5.

Viac k osobe Daniela HantuchováDominika CibulkováJelena OstapenkováKarolína SchmiedlováLucie ŠafářováLukáš LackoMaria ŠarapovováMartin KližanMatej LiptákNovak DjokovičSerena Williamsová