Najkrajšie momenty zo siedmeho dňa MS v hokeji
4
7. 05. 2015 23:38 Hokej od SITA, Webnoviny.skSITA Diskusia

Obrazom: Najkrajšie momenty zo siedmeho dňa MS v hokeji

PRAHA/OSTRAVA 7. mája (WEBNOVINY) – Vo štvrtok sa na 79. majstrovstvách sveta v hokeji hrali štyri zápasy. V pražskej A-skupine sa takmer o senzáciu postarali Nemci, ktorí po dvoch tretinách remizovali so Švédmi 2:2, ale nakoniec „trom korunkám“ podľahli 3:4 v tabuľke sú bez bodu poslední.

Česi zvíťazili nad Francúzmi a vďaka trom získaným bodom urobili dôležitý krok k postupu do štvrťfinále. Po bezgólovej prvej tretine sa domáci hokejisti dostali do dvojgólového trháku, Hecquefeille síce vzápätí skorigoval a zdramatizoval zápas, ale Česi nenechali nič na náhodu a v tretej časti pridali ďalšie tri góly.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

O najväčšie prekvapenie dňa sa postarali Bielorusi, ktorí zdolali Američanov 5:2 a vyšvihli sa na čelo ostravskej B-skupiny. Tento výsledok nehrá do karát Slovákom, ich postup medzi okteto najlepších sa skomplikoval a v zostávajúcich zápasoch budú musieť „ozbíjať“ jedného z trojice Rusko, Fínsko a USA.

Fínsky gólman Pekka Rinne neinkasoval už 182 minút a 38 sekúnd, vo štvrtok vychytal svoj tretí shutout a reprezentácia Suomi hladko porazila Slovinsko 4:0. Skóre stretnutia otvoril v 6. minúte Komarov a o 41 sekúnd neskôr pridal gólovú poistku Kontiola. V druhej tretine pridali Fíni ďalšie dva góly, do streleckej listiny sa zapísali Barkov a v presilovke Kemppainen.

Jaromír Nohavica zahral Slovákom, hokejisti mu darovali dres Bielorusi šokovali Američanov, Fíni hladko zdolali Slovincov

Čaputová nepôjde na Dúhový Pride ani na pochod Hrdí na rodinu, ale snahy oboch komunít rešpektuje Hanby Bratislavy: Schátranú nemocnicu v Starom Meste obnovujú za státisíce eur Výdatné raňajky, večera o ôsmej, ale aj niečo na dobrú noc. Kedy a čo jedia cyklisti na Tour de France? Von der Leyen by umožnila ďalší odklad brexitu, ale Boris Johnson oddialenie odmieta