Obrazom: Najkrajšie momenty zo siedmeho dňa MS v hokeji

Najkrajšie momenty zo siedmeho dňa MS v hokeji

PRAHA/OSTRAVA 7. mája (WEBNOVINY) – Vo štvrtok sa na 79. majstrovstvách sveta v hokeji hrali štyri zápasy. V pražskej A-skupine sa takmer o senzáciu postarali Nemci, ktorí po dvoch tretinách remizovali so Švédmi 2:2, ale nakoniec „trom korunkám“ podľahli 3:4 v tabuľke sú bez bodu poslední.

Česi zvíťazili nad Francúzmi a vďaka trom získaným bodom urobili dôležitý krok k postupu do štvrťfinále. Po bezgólovej prvej tretine sa domáci hokejisti dostali do dvojgólového trháku, Hecquefeille síce vzápätí skorigoval a zdramatizoval zápas, ale Česi nenechali nič na náhodu a v tretej časti pridali ďalšie tri góly.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

O najväčšie prekvapenie dňa sa postarali Bielorusi, ktorí zdolali Američanov 5:2 a vyšvihli sa na čelo ostravskej B-skupiny. Tento výsledok nehrá do karát Slovákom, ich postup medzi okteto najlepších sa skomplikoval a v zostávajúcich zápasoch budú musieť „ozbíjať“ jedného z trojice Rusko, Fínsko a USA.

Fínsky gólman Pekka Rinne neinkasoval už 182 minút a 38 sekúnd, vo štvrtok vychytal svoj tretí shutout a reprezentácia Suomi hladko porazila Slovinsko 4:0. Skóre stretnutia otvoril v 6. minúte Komarov a o 41 sekúnd neskôr pridal gólovú poistku Kontiola. V druhej tretine pridali Fíni ďalšie dva góly, do streleckej listiny sa zapísali Barkov a v presilovke Kemppainen.