Obrazom: Najkrajšie momenty zo šiesteho dňa MS v hokeji

Najkrajšie momenty zo šiesteho dňa MS v hokeji
Jevgenij Malkin z Ruska v potýčke s Oliverom Lauridsenom z Dánska počas zápasu B-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji. Ostrava, 6. máj 2015. Foto: SITA/AP

PRAHA/OSTRAVA 7. mája (WEBNOVINY) – Šiesty deň 79. majstrovstiev sveta v hokeji priniesol prvú prehru Slovákov, rozpačitý triumf Rusov, prestrelku medzi Švédskom a Kanadou a Lotyši si do tabuľky pripísali dva body.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Zverenci trénera Vladimír Vůjtka vyhrávali nad Nórmi o dva góly, ale po skončení zápasu boli smutní. Severanom sa podaril dokonalý obrat, žiaril devätnásťročný obranca Mattias Nörstebö, ktorý dvakrát prekonal Jána Laca. Nóri ukončili úspešnú ostravskú sériu Slovenska.

Naši hokejisti v takmer domácom prostredí na svetových šampionátoch 2004 a 2015 na severe Moravy neprehrali deväťkrát po sebe. Pred jedenástimi rokmi zdolali Ukrajinu 2:0, Fínsko 5:2, Rusko 2:0, Dánsko 8:0 a remizovali s USA 3:3 a Švédskom 0:0. Teraz si poradili s Dánmi 4:3 po samostatných nájazdoch, Bielorusmi 2:1 po predĺžení a Slovincami 3:1.

V druhom stredajšom zápase ostravskej B-skupiny prehrali Dáni s Rusmi 2:5. Severania s favoritom držali krok ešte v tretej tretine, keď v 50. minúte znížil Thomas Spelling na 2:3. Sergej Moziakin a Vladimir Tarasenko v 58. minúte však definitívne spečatili triumf „zbornej“.

Obrazom: Slováci viedli nad Nórmi 2:0, ale nakoniec nezískali ani bod

V pražskej A-skupine najprv v popoludňajšom stretnutí Lotyši zdolali Švajčiarov 2:1 po predĺžení, keď o ich triumfe na začiatku 63. minúty rozhodol Kaspars Daugavinš. Parádne hokejové divadlo ponúkli večer Švédi a Kanaďania – fanúšikovia videli desať gólov a dokonalý obrat zámorského tímu, ktorý po prvej tretine prehrával 0:3.

Slováci viedli nad Nórmi 2:0, ale nakoniec nezískali ani bod