Obrazom: Najkrajšie momenty zo štrnásteho dňa US Open

Serena na US Open zavŕšila hetrik, má 18. grandslamový titul
Dánska tenistka Caroline Wozniacka počas finálového zápasu na US Open, v ktorom prehrala s líderkou rebríčku Američankou Serenou Williamsovou za 75 minút dvakrát 3:6. Foto: SITA/AP

NEW YORK 8. septembra (WEBNOVINY) – Na poslednom grandslamovom turnaji roka US Open už zostáva rozlúštiť iba poslednú hádanku, kto sa stane v pondelok víťazom mužskej dvojhry. Finále medzi chorvátskym tenistom Marinom Čiličom a Japoncom Keiom Nišikorim sa na Arthur Ashe Stadium začína o 23:00.

Všetko o US OPEN nájdete

—-> TU

V nedeľňajšom súboji o titul v ženskej dvojhre zvíťazila americká tenistka Serena Williamsová nad Dánkou Carolinou Wozniackou za 75 minút dvakrát 6:3 a vo Flushing Meadows zavŕšila hetrik. Pre mladšiu zo sestier Williamsových je to celkovo šiesty primát z tohto podujatia. Triumfovala tu aj v rokoch 1999, 2002, 2008, 2012 a 2013.

Serena má na svojom konte už 18. grandslamových titulov, čím sa vyrovnala americkým legendám Chris Evertovej a Martine Navrátilovej. V historickom rebríčku tenisovej nesmrteľnosti je pred týmto triom na čele už len Nemka Steffi Grafová s 22 trofejami z veľkej štvorky. Šiesty titul na US Open je vyrovnanie rekordu tzv. otvorenej éry tenisu v podaní Evertovej.

Do tretice sa Serena Evertovej vyrovnala aj v dovŕšení troch celkových triumfov v neprerušenej sérii, Evertová to v rokoch 1975 – 1978 dokázala dokonca štyrikrát v rade. Serena sa vo veku 32 rokov a 346 dní stala druhou najstaršou šampiónkou na grandslamovom podujatí po Martine Navrátilovej. Tá zvíťazila na wimbledonskej tráve posledný raz v roku 1990 vo veku 33 rokov a 263 dní.

Skúsená Američanka sa môže tešiť aj z najvyššej prémie v histórii tenisu štyri milióny amerických dolárov. K trom miliónom za triumf na US Open treba pripočítať miliónový bonus za celkové víťazstvo v rámci podujatí zahrnutých do letného zaoceánskeho „hardového“ okruhu Emirates Airline US Open Series 2014.

Obrazom: Finále ženskej dvojhry na US Open

Jubilejný spoločný 100. titul na na hlavnej tenisovej profesionálnej úrovni získali v nedeľňajšom finále mužskej štvorhry bratia Bob a Mike Bryanovci. Nasadené jednotky zdolali vo finálovom súboji španielske jedenástky „pavúka“ Marcela Granollersa-Pujola a Marca Lópeza za 79 minút 6:3, 6:4.

Tridsaťšesťročné kalifornské dvojičky sa na US Open radovali z víťazstva aj v sezónach 2005, 2008, 2010 a 2012. Marcel Granollers-Pujol a Marc López sa zapísali do povedomia najmä úspechom na londýnskom koncoročnom šampionáte ATP World Tour Finals 2012.

Bryanovci

Pochváliť titulom z US Open sa môže zásluhou Marie Bouzkovej aj český tenis. Bouzková zdolala v nedeľňajšom finále dvojhry junioriek zvíťazila nad deviatkou „pavúka“ Ukrajinkou Angelinou Kalininovou za 123 minút 6:4, 7:6 (5). Víťazom v „singli“ juniorov sa stal nenasadený Austrálčan Omar Jasika, ktorý zdolal päťku singlového „pavúka“ Quentina Halysa z Francúzska za 95 minút 2:6, 7:5, 6:1.