Obrazom: Najkrajšie momenty zo štvrtého dňa Wimbledonu

Najkrajšie momenty zo štvrtého dňa Wimbledonu
Dánska tenistka Caroline Wozniacka počas zápasu 2. kola na Wimbledone, v ktorom porazila Češku Denisu Allertovú 6:1, 7:6 (6). Londýn, 2. júla 2015. Foto: SITA/AP

LONDÝN 2. júla (WEBNOVINY) – Wimbledon má za sebou už štvrtý hrací deň a v akcii v ženskom singli boli aj dve slovenské tenistky. Zápasy oboch trvali zhodne 75 minút, ale z víťazstva sa tešila iba Magdaléna Rybáriková. Zverenkyňa Martina Ležáka vyradila hráčku z elitnej svetovej desiatky a nasadenú osmičku Jekaterinu Makarovovú 6:2, 7:5.

VŠETKO O WIMBLEDONE

Jana Čepelová, ktorá na úvod šokujúco stopla svetovú trojku Simonu Halepovú, v súboji nenasadených tenistiek podľahla Rumunke Monice Niculescovej dvakrát 3:6. Rybáriková sa vo štvrtok predstavila aj v prvom kole štvorhry, ale spoločne s Nemkou Andreou Petkovicovou nestačili na ruský pár Alla Kudriavcevová, Anastasia Pavľučenkovová a za 94 minút prehrali 5:7, 4:6.

Wimbledonským pavúkom ženskej dvojhry zatiaľ expresne rýchlo postupuje obhajkyňa titulu Češka Petra Kvitová. V prvom kole za 35 minút vyprevadila z kurtu Holanďanku Kiki Bertensovú (6:1, 6:0) a v druhom zápase za 48 minút deklasovala Japonku Kurumi Narovú 6:2, 6:0.

O najväčšiu senzáciu dňa sa postaral nemecký tenista s jamajskými koreňmi Dustin Brown. Charizmatický „Dreddy“ Brown porazil miestneho šampióna zo sezón 2008 a 2010 Rafaela Nadala za 154 minút 7:5, 3:6, 6:4, 6:4. Na radosť domácich fanúšikov sa bez straty setu do ďalšieho kola prebojoval ich „miláčik“ Andy Murray. Holanďan Robin Haase mu nedokázal zobrať ani set. Stále tak platí, že víťaz Wimbledonu z roku 2013 Murray na tomto podujatí vždy postúpil aspoň do 3. kola.

Z postupu sa vo štvrtok tešil aj Roger Federer – sedemnásobný víťaz Wimbledonu za 85 minút jasne vyprevadil z kurtu Američana Sama Querreyho. Švajčiar za stavu 6:4, 4:2 vykúzlil strhujúci tweener (úder pomedzi nohy), ktorým preloboval Querreyho. Američan síce dobehol loptičku, ale poslal ju do siete. „Bol to perfektný úder. Dokonca som naň mal trochu času. Ono však je to tak, že keď takéto body napokon nezískate, vyzeráte trochu pochabo,“ upozornil Švajčiar a dodal: „Mám za sebou solídne obdobie, takže som ani náhodou netúžil po prípadnej prehre v 1. či 2. kole. Uznávam teda, že sa mi uľavilo, keď som si uvedomil, ako mi to tu zatiaľ ide.“

Ak Federer pri svojom 17. štarte v All England Lawn Tennis and Croquet Clube pridá do zbierky 8. trofej po sezónach 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009 a 2012, osamie na čele miestneho historického poradia pred Britom Williamom Renshawom a Američanom Petom Samprasom.

Quiet please, genius at work on Centre Court: an outrageous trick shot from Roger Federer.Posted by Wimbledon on 2. júl 2015

Viac k osobe Anastasia PavľučenkovováAndy MurrayDustin BrownJana ČepelováMagdaléna RybárikováPetra KvitováRobin HaaseRoger Federer