Obrazom: Najkrajšie momenty zo ženského semifinále v Paríži

Najkrajšie momenty zo semifinále ženskej dvojhry na Roland Garros
Americká tenistka Serena Williamsová počas semifinálového zápasu na Roland Garros, v ktorom zdolala Švajčiarku Timeu Bacsinszkú 4:6, 6:3, 6:0. Paríž, 4. jún 2015. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 4. júna (WEBNOVINY) – Americká líderka svetového rebríčka Serena Williamsová má proti svojej českej finálovej súperke Lucii Šafářovej pozitívnu zápasovú bilanciu 8:0 z oficiálnych súbojov. Šampiónka si z parížskeho turnaja Roland Garros odnesie 2000 bodov do hodnotenia a 1,8 milióna eur. Zdolanú uteší 1300 bodov a 900 000 eur.

Jednotka turnaja Serena zvíťazila medzi najlepšími štyrmi nad Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou nasadenou ako dvadsiatou treťou za 114 minút 4:6, 6:3, 6:0. Miestna šampiónka zo sezón 2002 a 2013 mala manko setu a brejku (4:6, 2:3), ale zvládla svoj už štvrtý obrat na tomto podujatí a dovedna 33. na veľkej štvorke.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo semifinále ženskej dvojhry na Roland Garros

Trinástka hierarchie Šafářová si poradila so srbskou niekdajšou jednotkou renkingu a hrdinkou medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska 2008 Anou Ivanovičovou za 112 minút dvakrát 7:5 aj zo stavu 2:5 v prvom dejstve. Česká tenistka na turnaji stále nestratila ani set a je prvou Češkou vo finále RG od roku 1981, keď sa to podarilo Hane Mandlíkovej.