Obrazom: Najúžasnejšie momenty z MS v hokeji 2015

Obrazom: Najkrajšie momenty z MS v hokeji 2015
Česká legenda Jaromír Jágr počas zápasu A-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji. Praha, 10. máj 2015. Foto: SITA/AP

PRAHA 18. mája (WEBNOVINY) – Šesťdesiatšesť gólov v desiatich zápasoch, len jeden inkasovaný vo vyraďovacej fáze. Kanadskí hokejisti azda ani nemohli presvedčivejším spôsobom získať titul majstrov sveta a prinavrátiť „javorovým listom“ zlatý lesk po ôsmich rokoch. Finálových 6:1 a pomer striel 37:12 proti Rusom s Ovečkinom, Malkinom či Kovaľčukom, takú suverenitu víťaza moderná história majstrovstiev sveta nepamätá.

Exkluzívny výber kanadských profíkov z NHL vo finále prevalcoval „zbornú“ zloženú z takmer toho najlepšieho, čo majú Rusi v KHL a NHL. Kanadský kapitán Sidney Crosby si splnil sen a po Stanleyho pohári a olympijských hrách zvíťazil aj na svetovom šampionáte a stal sa v poradí 26. členom elitného Triple Gold Clubu.

Slovenská hokejová reprezentácia obsadila v konečnom poradí majstrovstiev sveta 2015 v Česku 9. miesto, zopakovala umiestnenie z vlaňajšieho bieloruského Minska. Slováci v Ostrave zdolali v riadnom hracom čase Slovinsko (3:1), s Nórskom, Bieloruskom (2:1 po predĺžení) a Dánskom (4:3 po sam. nájazdoch) si poradili za dva body. Po šesťdesiatich minútach prehrali s Fínskom (0:3) a Nórskom (2:3), v predĺžení podľahli Rusku (2:3) a USA (4:5). Za 9. miesto získali Slováci 960 bodov do rebríčka IIHF. Minimálne na rok opúšťajú elitnú kategóriu majstrovstiev sveta Rakúsko a Slovinsko, na budúcoročnom šampionáte ich v Rusku nahradia Kazachstan a Maďarsko.

Finále MS v hokeji: Kanada - Rusko