Obrazom: Nový nacionalizmus spestril múry oddeľujúce Rómov

Športové múry 2012
Začiatkom leta 2012 dostal Tomáš Rafa úradné povolenie na realizáciu pomaľovania múrov v troch mestách a obciach na východe Slovenska. Bol to ochranný múr v Sečovciach, segregačný múr v Ostrovanoch a bytovka v mestskej časti Michaloviec – Angi mlyn. Projekt "Športové múry 2012" zapadá do konceptu projektu nového nacionalizmu, ktorému sa autor venuje už niekoľko rokov na Slovensku i v zahraničí. Foto: SITA/Tomáš Rafa

BRATISLAVA 16. októbra (WEBNOVINY) – Výtvarník a dokumentarista Tomáš Rafa pridal betónovým múrom, ktoré oddeľujú rómske osady od ostatných častí obce, farbu. Pomáhali mu pri tom samotní Rómovia.

V rámci projektu“Športové múry 2012″ tak spoločne vyfarbili deliaci múr v Sečovciach, segregačný betón dlhý 110 a vysoký 2,3 metre v Ostrovanoch ako aj spodnú časť poschodového obytného domu – Angi mlyn. Túto rómsku osadu rovnako delí betónový múr, o ktorý sa postarali Michalovčania v roku 2009.

Projekt “Športové múry 2012″ je súčasťou konceptu nového nacionalizmu, ktorému sa autor venuje už niekoľko rokov na Slovensku i v zahraničí.

Súčasťou Rafovho projektu „Nový nacionalizmus v srdci Európy” je séria videí, v ktorých skúma problémy spolužitia menšiny s majoritou alebo hranice medzi patriotizmom a extrémizmom. V jeho archíve nechýbajú reportáže zo Švajčiarska, Nemecka a USA. Realizuje art aktivizmus a umenie vo verejnom priestore.

Pozrite si, ako pestrými farbami ožil sivý Angi mlyn

Športové múry 2012
Foto: SITA/Tomáš Rafa
Športové múry 2012
Foto: SITA/Tomáš Rafa
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom