Obrazom: Ohňostroj v Bratislave sprevádzala európska hymna

BRATISLAVA 1. januára (WEBNOVINY) – Rok 2015 privítala Bratislava ohňostrojom, ktorý bol dobre viditeľný a sprevádzaný európskou hymnou.

Silvestrovské oslavy začali o 20:00 na Hlavnom i Hviezdoslavovom námestí. Návštevníkov na Hlavnom námestí privítal nováčik osláv, kapela Korben Dallas. Po nich sa predstavila aj traditional Club s Petrom Lipom a hudobníci z Polemicu. Vystúpenie po polnoci patrilo kapele Billy Barman.

Prvýkrát v histórii silvestrovských osláv v centre mesta nebola kapela Hex. Ako na tlačovej konferencii v decembri minulého roku priblížil organizátor osláv Pavol Murín, Hex silvestroval na námestí už od roku 1999, keď sa tradícia vítania nového roku v uliciach Bratislavy začala. Členovia kapely vraj po rušnom roku chceli dať prednosť rodine. „Ozaj mala kapela rušný rok, tak sme im dali voľno,“ dodal Murín. Na bezpečnosť dohliadali policajné hliadky, pripravení pomáhať boli aj záchranári a hasiči.

Obrazom: Silvester v Bratislave a Košiciach

Štastný primátor Nesrovnal

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal pred novinármi povedal, že je veľmi šťastný, že môže túto atmosféru zažiť s Bratislavčanmi a do roku 2015 všetkým želá radosť v srdci, úsmev na tvári a predovšetkým veľa zdravia, lásky a úspechov v osobnom aj pracovnom živote.

„Rok 2014 bol pre mňa veľmi zaujímavý, narodila sa mi dcéra, mal som päťdesiat rokov a stal som sa bratislavským primátorom. Neviem, či sa mi to podarí v roku 2015 prekonať, ale určite budú iné méty, ktoré sa pokúsim zvládnuť.“ zhrnul Nesrovnal.

Obrazom: Svet vítal nový rok 2015 veľkolepými ohňostrojmi

Silvestrovskú party pripravovalo bývalé vedenie mesta

Náklady na novoročné oslavy tento rok odhadli na vyše 50-tisíc eur a poskladali sa na ne sponzori spolu s hlavným mestom. Podobne ako vlani, sponzori zaplatili program, radnica pokryla náklady na informačnú kampaň, bezpečnosť počas osláv a na vyčistenie ulíc po nich. Silvestrovskú party pripravovalo ešte bývalé vedenie mesta.

Silvestrovskou párty oslavy príchodu Nového roka nekončia. Novoročný koncert na Hlavnom námestí sa začne 1. januára o 14:00, rok 2015 návštevníci privítajú s kapelou Legacy, zoskupením Bratislava Hot Serenades a ešte raz príde zahrať aj Traditional Club s Petrom Lipom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Billy BarmanIvo Nesrovnal