Obrazom: Oranjes a Kostarika sú po drámach vo štvrťfinále MS

Nedeľňajšie osemfinálové zápasy na MS vo futbale
Fanúšik Holandska počas nedeľňajšieho zápasu na svetovom šampionáte v Brazílii. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 30. júna (WEBNOVINY) – Dramatické nedeľňajšie osemfinálové zápasy na jubilejných XX. majstrovstvách sveta vo futbale rozhodli o ďalších dvoch štvrťfinalistoch.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

Holanďania ušli „hrobárovi z lopaty“ a stali sa prvým európskym tímom, ktorý si vybojoval účasť medzi osmičkou najlepších. V dramatickej koncovke nedeľňajšieho osemfinálového súboja vo Fortaleze „oranžoví“ za šesť minút otočili nepriaznivý stav s Mexičanmi z 0:1 na 2:1.

Vyrovnávajúci gól strelil Wesley Sneijder v 88. minúte a rozhodnutie stanovil Klaas-Jan Huntelaar z pokutového kopu v 94. minúte. Penalta sa pískala po faule na Arjena Robbena. Krídelník Bayernu bol podľa predpokladov najaktívnejším holandským futbalistom smerom dopredu a najmä od stavu 0:1 ho bolo plné ihrisko.

Obrazom: Nedeľňajšie osemfinálové zápasy

Tréner Mexičanov mal však na situáciu iný názor. „Rozhodca vymyslel pokutový kop. Potopil nás na záver. Dúfam, že kompetentní sa na to ešte pozrú a že tento džentlmen pôjde zo šampionátu rovnako domov ako my,“ tvrdo reagoval Herrera. „Robben to trikrát skúšal na rozhodcu s pádom v šestnástke a nakoniec sa dočkal. Namiesto toho mal dostať žltú kartu za ‚filmovanie‘,“ dodal Herrera.

Súperom Holanďanom vo štvrťfinále bude šokujúco Kostarika, ktorá po penaltovom rozstrele vyradila Grécko. Stredoameričania sa ujali vedenia zásluhou gólu Bryana Ruiza v 52. minúte. Vyrovnanie zariadil v nadstavenom čase stopér Borussie Dortmund Sokratis Papastathopulos a v „lotérii“ rozhodol Michael Umaňa. Vo štvrťfinále nenastúpi v drese Kostariky stopér Óscar Duarte, ktorý dostal v súboji proti „helénom“ červenú kartu.