Obrazom: Piatková Pohoda patrila Sigur Rós i Parov Stelar

Festival Pohoda 2016
Rakúsky DJ pod umeleckým menom Parov Stelar s kapelou počas koncertu v rámci druhého dňa 20. ročníka multižánrového festivalu Pohoda 2016 na letisku v Trenčíne. Trenčín, 8. júl 2016. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 9. júla (WebNoviny.sk) – Druhý deň 20. ročníka multižánrového festivalu Pohoda, ktorý sa koná na letisku v Trenčíne, patril islandskej skupine Sigur Rós i rakúskemu hudobníkovi menom Parov Stelar a jeho sprievodnej kapele.

Prvá spomínaná formácia odštartovala koncert na Urpiner stagei krátko po 20:00, pričom jej post-rocková, snová tvorba vytvárala spolu so zapadajúcim slnkom výbornú festivalovú atmosféru. Parov Stelar zas pod hlavným pódiom roztancoval tisícky fanúšikov a fanúšičiek.

Obrazom: Festival Pohoda 2016

Počas piatku vládlo na letisku slnečné počasie s príjemným vetrom, i keď počas plánovanej prestávky pôsobivého vystúpenia Nederlands Dans Theater 2 nachvíľu zapršalo. Program priniesol aj interpretov ako The Vaccines, Monsieur Periné, Saul Williams, Nina Kraviz, Eagulls, My Baby či Easy Star All-Stars, ktorí predviedli aj hity od Pink Floyd či Radiohead v reggae prevedení. Slovenskú hudobnú scénu zastupovali napríklad Korben Dallas, Max Bazowski, Bulp, Billy Barman, Walter Schnitzelsson či skupina Box, ktorá na jubilejnom ročníku Pohody zahrala ako prvá v rámci nového stageu s názvom Garáž.

Organizátori pripravili aj množstvo sprievodných aktivít pre deti i dospelých, ktoré budú tiež súčasťou dnešného programu. Sobotňajším hudobným headlinerom budú The Prodigy, pričom v line-upe figurujú okrem nich napríklad David Koller, Savages, Róisín Murphy, Lola Marsh, James Blake, Flying Lotus, B-complex, DJ Shadow, Honeyblood, Jana Kirschner, Max Jury, Ho99o9, Oratnitza a mnohí ďalší.

Festival Pohoda 2016
Foto: SITA/Tomáš Somr
Festival Pohoda 2016
Foto: SITA/Tomáš Somr
Festival Pohoda 2016
Foto: SITA/Tomáš Somr

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Billy BarmanDavid KollerJames BlakeJana KirschnerWalter Schnitzelsson