Obrazom: Piatkovú etapu Tour de France poznačili pády

Najkrajšie momenty z 19. etapy Tour de France
Otrasený francúzsky cyklista Pierre Rolland počas devätnástej etapy 103. ročníka Tour de France z Albertville do Saint-Gervais Mont Blanc (146 km) Foto: SITA/AP

SAINT-GERVAIS MONT BLANC 22. júla (WebNoviny.sk) – Piatkovú 19. etapu Tour de France poznačili pády. Cieľ náročnej etapy z Albertville do Saint-Gervais Mont Blanc bol vo výške 1372 m a viedlo k nemu 9,8 km dlhé stúpanie na Le Bettex v dedinke St. Gervais pod majestátnym Mont Blancom. Toto stúpanie zaradili organizátori Tour de France ako cieľové iba po druhý raz v histórii.

V technickom a prudkom zjazde, ktorý predchádzal cieľovému stúpaniu, sa na mokrej ceste odohralo niekoľko zaujímavých pádov, na zadku sa ocitol aj Christopher Froome. Najviac na to doplatil Holanďan Bauke Mollema, ktorý zaostal o takmer štyri a polminúty a musel sa porúčať z druhého miesta v celkovej klasifikácii až na desiate. Tým dosníval sen o pódiovom umiestnení v parížskom cieli.

Nooo… Rolland :(#TDF #TDF2016pic.twitter.com/GC6D1os1W7— CyclingHub (@CyclingHubTV) 22. júla 2016

Ešte v nájazde na toto „HC“ stúpanie sa musel s pelotónom TdF rozlúčil Holanďan Tom Dumoulin. Skvelý časovkár v službách tímu Giant-Alpecin sa zaplietol do pádu a napokon skončil v zbernom vozidle TdF s podozrením na zlomené kostičky v ľavom zápästí. Dumoulinovi patrila v priebežnej celkovej klasifikácii 44. priečka s odstupom 1:34 h na Chrisa Frooma. Holanďan na tohtoročnej Tour de France vyhral 9. etapu s cieľom na vrchole Arcális v Andorre ako aj trinástu etapu, ktorou bola časovka na 37,5 km z Bourg-Saint-Andéol do La Caverne du Pont-d’Arc.

V zelenom drese jazdiaci Slovák Peter Sagan (Tinkoff) opäť zvolil pokojné tempo. Keďže so 425 bodmi na konte virtuálne už je víťazom bodovacej súťaže, mohol si dopriať príchod do cieľa v jednej zo zadných skupín, tzv. grupette. Napokon obsadil až 172. mieste s odstupom 31:44 min

Obrazom: Najkrajšie momenty z 19. etapy Tour de France