Obrazom: Pittsburgh a San Jose vytvorili rekord finále NHL

Finále NHL (5. zápas): Pittsburgh Penguins - San Jose Sharks 2:4
Obranca San Jose Sharks Marc-Edouard Vlasic v súboji s kapitánom Pittsburghu Penguins Sidneym Crosbym počas piateho finálového zápasu NHL. Pittsburgh, 9. jún 2016. Foto: SITA/AP

PITTSBURGH 10. júna (WebNoviny.sk) – Úvodné minúty piateho finále NHL boli poriadne divoké. San Jose sa najprv ujalo vedenia 2:0, ale domácim ‚tučniakom‘ sa v priebehu 22 sekúnd podarilo vyrovnať. Štyri góly v čase 5:06 od úvodného buly je nový rekord finálových sérii NHL.

‚Žraloci‘ napokon na ľade Pittsburghu zvíťazili – víťazný presný zásah dosiahol v 15. minúte Melker Karlsson, poistku do prázdnej bránky pridal v predposlednej minúte duelu kapitán Joe Pavelski. V sérii hranej na štyri víťazné zápasy vedie Pittsburgh 3:2, ale šiesty zápas je na programe v nedeľu na ľade ‚žralokov‘ v SAP Center.

Pittsburgh získal už trikrát v klubovej histórii Stanleyho pohár (1991, 1992, 2009), ale ešte ani raz sa mu to nepodarilo pred vlastným obecenstvom. San Jose sa usiluje o premiérový titul v NHL.

Obrazom: Piaty finálový zápas NHL