Obrazom: Ples v opere bol originálny i gýčový

Michaela Kocianová
Michaela Kocianová Foto: SITA/Ples v opere

BRATISLAVA 13. januára (WEBNOVINY) – Trinásty Ples v opere, smotánkovská udalosť roka, je za nami. „Kráľ plesov“, ako ho nazvala moderátorka akcie a operná speváčka Adriana Kučerová, odštartoval plesovú sezónu. V historickej budove SND v Bratislave sa v sobotu zišli významné slovenské osobnosti z oblasti kultúry, vedy, umenia, podnikania či politiky. Dámy opäť zažiarili v krásnych róbach z dielní slovenských i zahraničných dizajnérov.

Prvému plesu sezóny dominovali v sobotu večer elegantné čierne róby, červená farba srdca a pestrejšie farebné modely. Neprehliadnuteľnou hviezdou večera bola mladá moderátorka a spisovateľka Tamara Heribanová v originálnych šatách vyrobených z pôvodného kroja.

Obrazom: Róby celebrít na Plese v opere 2013

Tamara Heribanová
Foto: Orange

Červená farba srdca

Šaty zo srdca, ktoré i tento rok vytvorili slovenské módne návrhárky, aby pomohli Detskému kardiocentru v Bratislave, si našli svoje miesto aj na 13. ročníku Plesu v opere.

Jeden z modelov od Veroniky Hložníkovej si vydražila riaditeľka Fashion TV Gabriela Drobová, v druhom sa ukázala speváčka Katarína Hasprová. Tá získala v internetovej dražbe červený model od Márie Štranekovej s originálnou potlačou a zvláštnymi rukavicami.

Katarína Hasprová
Foto: Orange

Tajomná čierna

Plesu v opere i tento rok dominovala temná no elegantná čierna. V tmavej róbe sa na červenom koberci objavila aj moderátorka Zlatica Puškárová, ktorá si obliekla model Jany Pištejovej. „Ja som jednoducho Janka Pištejová-pozitív. Vďaka nej potom nie som vystresovaná a cítim sa dobre. Keď žena nie je spokojná s tým, čo má na sebe, potom aj partner trpí,“ povedala s úsmevom známa moderátorka.

Čierne šaty na Ples v opere zvolila aj herečka Anka Šišková či moderátorka Iveta Malachovská.

Partnerka podnikateľa Borisa Kollára Andrea Heringhová prišla na ples v elegantnom modeli s čipkovanými detailmi od libanonského dizajnéra Ellieho Saaba za deväťtisíc eur.

Riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová stavila na domácich tvorcov a vybrala si róbu s čiernymi pierkami na pleciach a elegantnou siluetou od Hany Převrátilovej.

Zlatica Puškárová
Foto: Orange

Netradičné a slovenské

Najoriginálnejším modelom večera boli jednoznačne šaty Tamary Heribanovej, ktorá spolu s dizajnérom Lukášom Kimličkom spojila pôvodný kroj z Hornej Stredy s honosnou čiernou sukňou. Výsledok bol extravagantný, nápaditý a doslova „Made in Slovakia“.

V štýlovom čierno-bielom modeli od Fera Mikloška sa predstavila aj moderátorka Alena Heribanová, ktorá šaty doplnila výraznými náušnicami Swarovski a uhladeným účesom doplneným nežnou čiernou mašľou.

Po róbe od známeho návrhára siahla i stylistka Zuzana Kanisová, ktorá elegantné biele šaty doplnila červeným rúžom a visiacimi náušnicami.

Stylistka Zuzana Kanisová
Foto: Orange

Pestré farby a poschodové torty

Popri klasických odtieňoch čiernej, bielej a krémovej sa na plese okrem dynamickej červenej objavili aj iné pestré odtiene večerných šiat. V krásnej tmavomodrej róbe z dielne Hany Převrátilovej sa predstavila moderátorka večera a operná diva Adriana Kučerová, ktorá neskôr tmavý model vymenila za romantické svetlé šaty od Roberta Bartolena.

V priestoroch historickej budovy SND sa však objavili i dámy v zelených, tyrkysových, žltých či ružových róbach. Mnoho z nich hostí ohúrilo, niektoré však boli krokom vedľa. Ani na Plese v opere sa hostia nevyhnú zlej voľbe oblečenia, a tak niektoré dámy konkurovali vyzdobeným zákuskom či honosným niekoľko poschodovým tortám.

Našli sa aj hostky, ktoré chceli v historickej budove SND ukázať obsah celej svojej šperkovnice a veľkým oblúkom obišli heslo: „Menej je viac“.

Adriana Kučerová
Foto: Orange

Elegantné manželky hercov

Manželky slovenských hercov sa na 13. Plese v opere určite nedali zahanbiť a svojich známych partnerov krásnymi šatami často zatienili. Manželka Dana Dangla zažiarila v nežných krémových šatách s tyrkysovo-zlatými doplnkami a jednoduchým účesom.

Pani Krausová zas stavila na výraznejší vlasový doplnok k svojej čiernej róbe. Dagmar Hubová tiež zvolila elegantnú čiernu, ktorú ozvláštnila výrazná čipka na rukávoch. Partnerka herca Vlada Černého si na prvý ples sezóny vybrala odvážnu a elegantnú róbu od mladého českého dizajnéra Libora Komosného.

Beáta Danglová
Foto: Orange

Sexy nemusí byť vyzývavé

Prítomných pánov určite potešilo množstvo odvážnych modelov, ktoré niekedy až príliš vyzývavo odhaľovali ženské prednosti. Odvážny výstrih na šatách zvolila napríklad speváčka Sisa Lelkes-Sklovská, ktorá svoje zlaté filtrované šaty doplnila zvláštnym extravagantným účesom.

Riaditeľka súťaže Miss Slovensko Magdaléna Šebestová zas v ligotavej róbe od Lukáša Kimličku ukázala svoje dlhé nohy i plný dekolt.

Pánov určite potešila i dokonalá postava topmodelky Michaely Kocianovej, ktorá si obliekla elegantnú bielu róbu Vivienne Westwood, ktorú doplnila jemnými šperkmi a dokonalou vizážou a dokázala tak, že príťažlivosť nemusí byť vždy spojená s prehnanou vyzývavosťou.

Michaela Kocianová
Foto: Orange

Obrazom: Ples v opere 2013

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adriana KučerováAndrea CocherováGabriela DrobováKatarína HasprováMagdaléna ŠebestováTamara HeribanováZlatica Puškárová