Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Do Hodiny Zeme sa zapojilo aj Slovensko
Pohľad na osvetlený Bratislavský hrad pred začiatkom akcie s názvom Hodina Zeme. Hodina Zeme je najväčšou celosvetovou kampaňou organizácie WWF zameranou na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien. Bratislava, 19. marec 2016. Foto: SITA/Marko Erd
17. marca 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Obrazom: Počas Hodiny Zeme na Slovensku zhasli svetlá

BRATISLAVA 19. marca (WebNoviny.sk) – Do Hodiny Zeme sa túto sobotu na Slovensku zapojili desiatky slovenských miest vrátane tých najväčších. Od 20:30 do 21:30 zhasol v Bratislave hrad, Prezidentský palác aj osvetlenie Starej radnice.

Slovensko sa do Hodiny Zeme, najmasívnejšej celosvetovej kampane zameranej na zvýšenie povedomia verejnosti o klimatických zmenách, zapojilo už po siedmykrát.

Obrazom: Do Hodiny Zeme sa zapojili aj Slováci

Ako vysvetlila koordinátorka Dunajsko-karpatského programu World Wildlife Fund (WWF) Miroslava Plassmann, cieľom Hodiny Zeme je motivovať ľudí k zmene v ich myslení a konaní ako aj inšpirovať milióny ľudí na celom svete žiť zodpovednejšie, rozumnejšie, šetrnejšie a úspornejšie voči prírode a životnému prostrediu.

Projekt Hodina Zeme funguje od roku 2007, keď 2 000 firiem a 2,2 milióna domácností v austrálskom meste Sydney vyplo na hodinu osvetlenie. Už o rok neskôr sa do akcie zapojilo 35 krajín, v minulom roku ich bolo viac ako 160. Hodinu Zeme organizuje World Wildlife Fund.

Do Hodiny Zeme sa zapojilo aj Slovensko
Foto: SITA/Marko Erd

Slovensko sa do kampane zapája od roku 2010, zastrešuje ju Sekcia ochrany pred svetelným znečistením Slovenskej astronomickej spoločnosti pri Slovenskej akadémii vied a Slovenský zväz astronómov. Od tohto roku sa k organizácii kampane pridalo aj WWF Slovensko.

Do Hodiny Zeme sa zapojilo aj Slovensko
Foto: SITA/Marko Erd

Odporúčané články

Slovensko opäť zhasne, zapojí sa do projektu Hodina Zeme Slovensko sa zapojí do Hodiny Zeme, mestá sa ponoria do tmy

Témy

Diskusia

Anton Pravda FALOŠ,FALOŠ,FALOŠ.Ak by osud životného prostredia nám nebol ľahostajný,tak by sme sa nevyvãžali po jednom autami do prãce,nepálili rõzne svinstvã,nerobili stále nové smetiská.Opak je pravdou.Elektromobily mali jazdiť po cestách už 20 rokov,skryté kamery v prírode,kde sa vytvárajú sklãdky,mali byť už samozrejmosťou,ledkové... Volovina prepacenim elektrarne na 1 hodinu nemozu odstavit turbiny alebo system atomovej elektrarne,takze punpuju zbytocny nadbytok do elektricek site ,aby po prudkom naraze po zapnuti spotrebicov, automatizovana siet neskolabovala Lebo automatika to zaregistruje ako skrat v napajaciom systeme do sieti Proste zase... A energetici nebudou mít co žrát...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...